Чого чекати Україні після виборів від Гарріс та Трампа — аналіз Левуся

Дмитро Левусь. Фото: uatv.ua

Після виборів президента Сполучених Штатів Америки у відносинах Києва та Вашингтона будуть певні зміни залежно від того, хто стане головою Білого дому — Камала Гарріс чи Дональд Трамп. Крім того, у разі обрання Гарріс на пост президента її політика відрізнятиметься від політики Джо Байдена, хоча вони і є представниками однієї партії. Таку думку сьогодні, 5 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

Він зауважив: Камала Гарріс раніше заявляла, що підтримку України буде продовжено.

“Але певні зміни, звичайно ж, відбудуться, оскільки ми точно можемо сказати, Камала Гарріс має відмінності. Джо Байден все ж був людиною з холодної війни, і він виніс звідти такий своєрідний досвід, який зараз уже навіть досить рідкісний, тобто ставлення до ескалації, прагнення її уникнути, іноді за будь-яку ціну. Це те, що притаманне людям, які стали політиками під час холодної війни та визначали її потім багато років. Не можна сказати, що це не працювало тоді, але в нових умовах, коли Російська Федерація переступає і через міжнародне право, і через принципи ескалації, тобто підвищувати ставки на один пункт, а потім наступна сторона теж це робить, просто переступає через такі принципи. Це працює не завжди. Тому ми можемо точно сказати, що якась велика динаміка в цьому питанні буде властива Камалі Гарріс, — вважає Левусь.

За його словами, політика Дональда Трампа та його партії відрізняється, оскільки представники різних груп республіканців не завжди згодні з ним.

“І Дональд Трамп справді говорив про те, що дуже швидко потрібно вирішити це питання (закінчення війни, — ред.), причому неодноразово. І в його словах, звісно, не звучало позитиву для Путіна, бо він говорив про те, що попереджає його, що дасть усе потрібне для України. Хоча, звісно, для України, якщо підходити безпосередньо таким чином, як про це йдеться, то, звісно, для нас цей варіант є однозначно неприйнятним. Президент України Володимир Зеленський говорив, що жодної торгівлі ані територією, ані суверенітетом бути не може. Але знову ж таки, велике питання, наскільки Дональд Трамп застосовуватиме саме такий підхід. Так, ми можемо прогнозувати, що такі спроби будуть — вирішити питання швидко і просто. Але річ у тім, що сама собою логіка війни зайшла настільки далеко, що це не може спрацювати”, — висловив думку політолог.

Левусь звернув увагу, що хоч би які були підходи у політиків, але США та Україна мають спільну мету — зберегти систему міжнародного права, зберегти правила, які у світі існують.

Читайте також: У США стартує довгий день виборів — деталі

Прямий ефір