Росіяни змінюють свої безпілотники, щоб завдати максимальної шкоди мирним населеним пунктам України. Про це сьогодні, 5 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.
“Противник ставить перед собою мету максимально завдати шкоди, зробити все можливе, щоб пошкодити якнайбільше українських мирних міст, якнайбільше завдати шкоди українським сім’ям… І, на жаль, ми бачимо перед собою еволюцію супротивника, який справді проводить певні зміни у своєму обладнанні для того, щоб завдавати цієї шкоди. Україна відчуває певний голод боєприпасів, які використовуються в системах ППО, особливо коли ми говоримо про західні комплекси. І ці ракети, ці системи, вони призначені насамперед проти ракетного озброєння. Нелогічно використовувати їх проти “Шахедів”. Але ось використання таких хвилеподібних рухів, коли Україна змушена збивати абсолютно всі повітряні цілі, воно насправді витрачає досить дорогі боєзапаси для систем протиповітряної оборони українських військових”, — сказав він.
Експерт підкреслив, що в України також є свої розробки з протидії.
“Є і застосування дронів проти такого типу цілей, як “Шахеди”, але напруга досить висока. Ще раз, перед собою Україна ставить мету знищити абсолютно всі можливі повітряні цілі противника, які проникають на територію суверенної України. І в даному випадку ось ця тактика, коли використовуються і фальш-цілі, коли використовуються і масові атаки, все це робиться для того, щоб максимально пробити захист України, який за останні 2,5 роки став досить серйозним”, — сказав Яковенко.
За його словами, противник постійно тримає в тонусі системи ППО України, не допускаючи насичення боєприпасами українських Сил протиповітряної оборони.
“Якщо ж ми говоритимемо про накопичення сил ракетних військ країни-терориста… Ми дійсно бачимо, як вони практично не використовують крилаті ракети, практично немає використання того обладнання, тих терористичних об’єктів, які могли б завдати величезних втрат, зокрема і в енергетиці. Чи свідчить це про те, що противник може приступити до їх використання тоді, коли вважатиме за потрібне? У принципі, це можливо. Таке заперечувати не можна. Але при цьому сили української ППО не виснажуються. Вони просто тримають тонус. І нам цей знак єдиний і того, що нам потрібно більше боєприпасів, нам потрібно більше систем протиповітряної оборони, і посилюватися, щойно є така можливість”, — сказав експерт.
Читайте також: Харків — бомбами, Київ — дронами, Одеську область — ракетами атакувала Росія: що відомо
Нагадаємо, у жовтні російські окупанти запустили по Україні рекордну кількість безпілотників — 2 023 БпЛА типу Shahed та дронів невстановленого типу.