Союзники відповідають на північнокорейську загрозу в Тихоокеанському регіоні — подробиці (ВІДЕО)

Північнокорейські ракети. Колаж: gettyimages.com

США, Південна Корея та Японія провели навчання у відповідь на запуск Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети. Цим запуском Пхеньян вкотре порушив резолюції Ради безпеки ООН, якими КНДР заборонено проводити ракетні випробування, повідомляє FREEДОМ.

Над водами Південної Кореї та Японії американські, південнокорейські та японські винищувачі супроводжував надзвуковий стратегічний бомбардувальник США B-1 Lancer, повідомили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Збройних сил Південної Кореї. Під час навчань бомбардувальник завдав удару по умовній цілі. В Об’єднаному комітеті заявили: навчання стало відповіддю на запуск Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети.

“Маневри демонструють інтегрований розширений потенціал стримування ядерних і ракетних загроз Північної Кореї, що зростають… США, Японія та Південна Корея зміцнюватимуть координацію для стримування та спільного реагування на північнокорейську загрозу, поступово розширюючи тристоронню співпрацю”, — йдеться у заяві Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї.

КНДР провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети 31 жовтня. Пуск був зроблений із Північного Пхеньяна у бік Японського моря, повідомили в Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї. У Міноборони Японії зазначили: політ ракети тривав 85 хвилин на висоті близько 1 000 метрів.

У Сеулі вважають, що КНДР, певно, завершила підготовку до чергового ядерного випробування. І готується запустити ще одну ракету далекого радіусу дії. Для розвитку своїх озброєнь та ядерних програм Пхеньян, за інформацією південнокорейської розвідки, використовує російські технології. Москва надає їх в обмін на солдатів та снаряди.

“Наші військові відстежували підготовку Північної Кореї до запуску балістичних ракет у тісній співпраці зі Сполученими Штатами. Початкова думка поки що така: можливо, Північна Корея провела випробувальний пуск нової твердопаливної балістичної ракети дальнього радіусу дії”, — прокоментував представник Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС Південної Кореї Лі Сон Чжун.

Вашингтон засудив дії Пхеньяну. У Пентагоні наголосили: Сполучені Штати мають намір захищати Південну Корею із застосуванням усіх видів озброєнь, включаючи ядерне.

“Сполучені Штати залишаються повністю відданими обороні Південної Кореї. І наші зобов’язання щодо розширеного стримування залишаються залізними. Ми також повернулися до широкомасштабних навчань із нашими союзниками. І це посилює нашу загальну готовність та оперативну сумісність”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Сеул і Вашингтон домовилися вжити рішучих заходів у відповідь на загрози з боку Пхеньяна, йдеться у заяві Міністерства оборони Південної Кореї. У 2023 році США та Південна Корея уклали угоду про протидію північнокорейській ядерній загрозі. В одному з пунктів документа йдеться про те, що періодично США розміщуватимуть американські ядерні підводні човни в Південній Кореї та залучатимуть Сеул до операцій з ядерного планування.

Читайте також: США і Південна Корея посилюють оборонну співпрацю — огляд заяв (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов зазначив, що тісна співпраця Росії та Північної Кореї, а також поява північнокорейських військових на війні проти України змушує Південну Корею шукати нових союзників та постійно тримати свою армію у тонусі. Водночас, Північна Корея демонструє, що вона готова до ескалації в регіоні.

Прямий ефір