Як змінилася тактика застосування російських БпЛА, розповів Коваленко

Уламки збитого чорного російського безпілотника. Фото: t.me/ssternenko

Збройні сили Російської Федерації в жовтні атакували Україну понад тисячами дронів. Про те, як змінилася тактика окупантів у застосуванні безпілотників, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Як зазначив експерт, у тактиці застосування агресором безпілотників додалася компонента дронів-приманок, або імітаторів повітряних цілей.

“У нальотах беруть участь й інші дрони, наприклад, “Гербера” і “Пародія”. Це дуже дешеві, практично зроблені з пластику, пінопласту, їх можна дуже швидко виробляти. Вони не є ударними, вони не дрони-камікадзе, але це дрони-приманки. “Гербера” і “Пародія” — це дрони, в які встановлюється лінза Люненберга, що імітує більший об’єкт, який можна порівняти з Shahed-136 за розмірами. Самі по собі це маленькі, досить компактні дрони, їх набагато більше, ніж самих “Шахедів”. Вони покликані для того, щоб на них витрачалися боєприпаси, тобто є функція не тільки відвертати на себе увагу і спрощувати процес для “Шахеда”, але й прориву ешелонованої ППО”, — зауважив Коваленко.

Крім функції імітаторів, ці дрони також виступають як розвідувальні безпілотники.

“У цих дронів ще є розвідувальні функції. Завдяки їхній великій кількості їм вдається фіксувати місця розміщення вогневих груп, зенітно-ракетних комплексів, РЛС тощо. Нюанс ще полягає в тому, що тільки після збиття можна підтвердити, була це “Гербера”, “Пародія”, чи “Шахед”. Після того, як виявляться їхні фрагменти, і вони будуть ідентифіковані. Тому зараз у статистиці здебільшого згадується саме “Шахед”, оскільки на момент знищення і публікації статистики минає дуже короткий термін, який не дає можливості зрозуміти, скільки було знищено приманок, а скільки дронів-камікадзе”, — уточнив Коваленко.

Також Коваленко роз’яснив поняття “локаційно втрачених” безпілотників.

“Дрон, не збитий безпосередньо вогневим ураженням, зенітно-ракетним комплексом або вогневою групою, а посаджений, пригнічений за допомогою комплексу радіоелектронної боротьби. Він просто зникає, десь там губиться. Не фіксується локація, де стався вибух, ураження, детонація, а пригнічений РЕБ і просто зник з радарів. Десь упав у поле, в озеро, в річку, в ліс і в принципі там його вже треба шукати”, — зауважив експерт.

Читайте також: Ефективність української ППО тримається на рівні ізраїльської, — засновник БФ “Закриємо небо України”

Як повідомлялося раніше, Росія випустила по Україні 2 023 дрони в жовтні 2024 року, експерти вважають, що російське командування намагається виснажити українську ППО.

Прямий ефір