Національні інтереси підштовхуватимуть будь-якого з кандидатів у президенти США продовжувати підтримку України, — Фесенко

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Тема війни Росії проти України активно обговорюється в передвиборчих перегонах у Сполучених Штатах. Однак у будь-якому разі національні інтереси підштовхуватимуть майбутніх кандидатів, як демократа Камалу Гарріс, так і республіканця Дональда Трампа, до продовження підтримки України. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко.

“Українська тема дійсно активно звучить на виборах, і вона звучить по-різному. Але так чи інакше, необхідно враховувати, що і більшість громадян США, і більша частина політичних еліт підтримують Україну”, — сказав він. 

Водночас в цьому контексті, за його словами, у Республіканській партії є деякі проблеми.

“Там приблизно половина республіканців, депутатів Конгресу, зокрема того скликання, яке зараз закінчило свої повноваження, підтримують Україну і голосували за виділення їй допомоги. Інша половина або проти підтримки України, або вважає, що потрібно надавати тільки військову підтримку, а не економічну. Це так звані ізоляціоністи”, — каже Фесенко.

Політолог уточнив: ізоляціоністи вважають, що США не повинні займатися європейськими справами, і що Україною повинна займатися Європа. Вашингтон у крайньому разі має займатися погрозами з боку Пекіна.

“Це позиція, яка неодноразово проявлялася як під час Першої світової війни, так і напередодні Другої світової війни. Тобто США повинні займатися тільки своїми проблемами й не втручатися у справи інших континентів. Але, як відомо, якщо ти не займаєшся міжнародною політикою, то міжнародна політика почне займатися тобою. Штати, хоча й не одразу втручалися в Першу і Другу світові війни, зрештою були змушені включатися у світові конфлікти, тому що цього вимагали національні інтереси”, — розповів він.

Проте Фесенко наголосив, що зараз підтримка України, на думку багатьох американських політиків і експертів, є відображенням національних інтересів США.

“Тому які б не були розбіжності, наприклад, у Республіканської партії щодо України, базові інтереси США, я думаю, підштовхуватимуть будь-кого з кандидатів на пост президента США, незалежно від того, хто переможе, продовжувати підтримку України”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Чого очікувати Україні від виборів у США — аналіз експертів

Нагадаємо, президентські вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року.

Прямий ефір