Найголовніша задача — повернути всіх українців з російського полону, — Зеленський наприкінці 984-го дня війни

Владимир Зеленский. Фото: uatv.ua

Україна завжди радіє, коли вдається повернути з російського полону своїх людей, воїнів, цивільних. Це надзвичайно складно, але країна робить усе що можна, щоб обміни відбувались. На цьому сьогодні, 3 листопада, наприкінці 984-го дня війни наголосив президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному відеозверненні, повідомляє FREEДOM.

Президент зазначив, що найважче повертати в Україну не дорослих, а дітей.

“Маленьких українців, які вкрадені в рідних. Дітей, які вивезені з тимчасово окупованої нашої території, вивезені в Росію. І яких Росія намагається сховати. Ніхто сьогодні не скаже точно, скільки їх. Ми знаємо про десятки тисяч. Це й зовсім маленькі діти, й підлітки. Ті, у кого є рідні в Україні. І ті, чиї рідні, на жаль, загинули від російських ударів”, — зазначив Зеленський.

Він додав: у неволі не те що роки, а кожен день має значення. І так само має значення кожне зусилля, яке допомагає звільняти наших людей.

“Цього тижня в Канаді відбулась конференція щодо пункту формули миру, який присвячений саме такому нашому завданню — повернути додому всіх українських полонених, усіх наших депортованих і вкрадених українців. Участь у конференції взяли понад 70 держав та міжнародних організацій. Є повна підтримка для наших людей, для нашої держави та для нашої мети. Кожен обмін полонених — це досягнення. Кожна дитина, яка повернулась додому в Україну, — це щастя. Але всіх, всіх маємо повернути”, — наголосив глава держави.

Він також нагадав про українську ініціативу Bring Kids Back UA, у якій разом з Україною працюють Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Ватикан — країни-посередники, та багато інших країн. 

“Ми хочемо справжнього миру для України — для нашої землі та для всіх наших людей. І це справедливо. Справедливо повернути додому всіх, кого війною хотіли дому позбавити. Мир має бути надійним”, — резюмував президент України.

Читайте також: Що змусить Кремль перестати втручатися у справи інших країн — думки експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір