Кількість товарів у Росії продовжуватиме скорочуватися, а ціни — зростати, — Блант

Ілюстративне фото: pixabay.com

У Росії військово-промисловий комплекс фінансується з бюджету, тоді як цивільний сектор страждає від високих кредитних ставок. За таких умов неминуче, що кількість цивільних товарів скорочуватиметься, а ціни — зростатимуть. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив економічний оглядач і публіцист Максим Блант.

Економічний оглядач зазначив, що російський військовий сектор займає дедалі більшу частку в економіці й залежить від бюджетних коштів, тоді як цивільний сектор фінансується коштом кредитів.

“[Ключова] ставка у 21% — несумісна з підприємництвом, і компанії, які випускають цивільну продукцію, що насичує ринок і забезпечує купівельну спроможність того самого рубля, який безконтрольно витрачається урядовими військовими витратами, страждають. Вони не можуть розраховуватися з контрагентами, складно або неможливо рефінансувати кредити”, — пояснює Блант.

Він також нагадав: у Центральному банку Росії нещодавно заявили, що хвиля банкрутств може виявитися корисною, оскільки нібито призведе до перерозподілу ресурсів від менш ефективних компаній до більш ефективних.

“Але в моделі Росії ефективніші компанії — ті, які освоюють бюджетні кошти, випускають зброю та абсолютно не беруть участі в цивільному виробництві, забезпеченні рубля товарами або послугами. Тому хвиля банкрутств, яку вже готують, призведе до того, що товарів стане ще менше, а грошей не додасться”, — наголошує гість ефіру.

Але водночас ніхто в Росії не збирається скорочувати ні військові витрати, ні соціальні виплати, акцентує Блант.

“Просто ціни зростатимуть набагато швидше, або товари почнуть зникати, як спочатку сталося з яйцями, потім з маслом, а пізніше з чимось іще. Це абсолютно неминуче, тому що російська економіка влаштована так, що уряд змушений реагувати, коли щось зникає. Чиновники починають метушитися, метушитися так званими дружніми країнами, у пошуках то яєць, то масла, то чогось іще”, — підсумував Максим Блант.

Читайте також: Чи вистачить Росії ресурсів на довгу війну — тенденції (ВІДЕО)

Як повідомлялося, уряд Росії затвердив проєкт бюджету на наступні три роки. У 2025-му на війну проти України Кремль планує витратити понад 13 трлн рублів — це понад 6% ВВП. Рекордні витрати передбачено і на інші статті, зокрема на утримання Путіна та його адміністрації. У Кремлі наполегливо порекомендували пропагандистам висвітлювати проєкт нового бюджету виключно в позитивному ключі.

Прямий ефір