Євроінтеграційні шляхи України та Молдови, тим більше Грузії, не варто розглядати в одній групі з багатьох причин. Очевидно, що Молдові євроінтегруватися буде легше, аніж Україні. Оскільки її поява в ЄС не вплине на “внутрішні розклади” в блоці. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
“Молдова — країна невелика, 2 чи 3 млн населення, тобто Європейському Союзу “перетравити”, умовно кажучи, Молдову дуже легко. Україну — категорично ні, тому що величезна країна, величезні ресурси потрібно вкладати, зокрема на вирівнювання розвитку. Дуже багато конкурентів України у Східній Європі, які не дуже раді, що Україна взагалі наближається до ЄС”, — каже він.
Загородній додає, що Україна є перспективною країною у багатьох аспектах, і від її вступу до ЄС постраждають сусіди з невеликими економіками, як-от Словаччина, Угорщина.
“Постраждає, зокрема, і Польща, яка розуміє, що поява України створить напругу, конкуренцію за ресурси, трудові, економічні, фінансові. Поява України в Європейському Союзі змінює взагалі весь політичний розклад. Фактично створюється Східна Європа як окремий клас, точніше, як окремий центр впливу. Це вже не дуже подобається і Франції, і Німеччині, які втрачають фактично “контрольний пакет” управління в Європейському Союзі. Тож поява України в ЄС породжує дуже багато цікавих змін, які не всім подобаються в Європейському Союзі. Поява Молдови у Європейському Союзі ніяк не впливає на позиції та на розклади внутрішні”, — пояснив Загородній.
Говорячи про Грузію, гість ефіру зазначив, що цю країну нема кому захищати, вона обирає свій шлях, виходячи з цього. Він нагадав, що після російсько-грузинської війни 2008 року Захід, насамперед США, фактично ніяк не покарали Кремль за агресію.
“Фактично Грузія зараз одна, захищати її нема кому, і вони йтимуть туди, куди йдуть, бо іншого вибору вони фактично не мають. Дай боже, зміниться керівництво в США або в Європейському Союзі, яке не буде ані ахати, ані охати, а все-таки діятиме. Тому що за останні 10 років саме їхня політика призвела до того, що Грузія відходить від стандартів, які були оголошені”, — вважає Тарас Загородній.
Читайте також: “Наше майбутнє — в Європі”: жителі Молдови голосують у другому турі виборів президента (ВІДЕО)
Нагадаємо, комісар Європейського Союзу з питань розширення Олівер Варгеї підтвердив, що членство в ЄС для країн-кандидатів неможливе у разі збереження відносин із Росією.
Читайте також: Росія збільшує вплив на Грузію — це матиме вкрай фатальні наслідки, — Подоляк