У Заходу немає альтернативи тому, щоб дійсно посилити Україну, — Яхно

Пуск далекобійної ракети ATACMS. Фото: army.mil

У країн Заходу немає альтернативи тому, щоб дійсно посилити Україну і озброєннями, і зняттям обмежень на удари далекобійною західною зброєю вглиб території Росії. Про це сьогодні, 1 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила політологиня Олеся Яхно.

Вона переконана, що Захід міг не допустити ситуації, щоб Росія залучила військових із Північної Кореї.

“Реакція є на різних рівнях. Вона є і на рівні обговорення більшої допомоги Україні, якщо ми говоримо про Південну Корею — не напряму, але через треті країни. Це зараз обговорюється дедалі активніше, тому що все-таки всередині Південної Кореї потрібно для цього отримати підтримку парламенту, там є опозиція, і не факт, що ініціативу президента може легко підтримати опозиція. Але постачати, припустімо, через треті країни — це цілком реалістичний крок, і про нього зараз багато говорять”, — сказала політологиня.

Яхно зазначила, що також є глобальна відповідь: відбувається посилення альянсу Сполучені Штати — Японія — Південна Корея.

“І за останній рік активно обговорюється ідея так званого НАТО-2 в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, з огляду на альянс Росії та Китаю, а також на те, що Північна Корея йде шляхом посилення ядерного потенціалу. Звісно, реакція є, але загалом це наочний приклад того, я маю на увазі спільні дії Росії та Північної Кореї та частково Китаю, що відсутність рішучіших дій Заходу в певний момент не розв’язує проблему, а тільки поглиблює. Тому що тепер ця конфліктність наростає і в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, і тепер Росія залучає північнокорейських військових на війну проти України. Але можна було просто цього не допустити та попередити можливий новий виток війни й для нас, коли будуть ці військові з Північної Кореї, і для самого Азійсько-Тихоокеанського регіону”, — сказала політологиня.

Вона сподівається, що цей прецедент згодом призведе до конкретних рішень у підтримці України.

“Я вважаю, що Захід все одно прийде до того, щоб перше — зняти обмеження на використання озброєнь по російських цілях. Друге — це те, що все-таки буде посилено систему протиповітряної оборони. Ми знаємо, що Польща вже звернулася, був лист знову ж таки до Сполучених Штатів, щоб дозволити посилити ППО на східних та південних флангах. І третє — це все-таки дійсно бачення оборонного альянсу, або це буде присутність західних військових, нехай із невійськовими цілями, або це буде запрошення України до НАТО, яке сприятиме якраз глибшій співпраці. Але ось ці три складники все одно в якійсь перспективі будуть прийняті. Просто відсуваючи ці рішення, демократичні альянси сприяють тому, що більш активно себе поводять якраз авторитарні союзи й авторитарні країни”, — сказала Яхно.

На думку політологині, приклад Північної Кореї показує, що Заходу потрібно ухвалювати більш рішучі дії.

“І там, де можна дійсно посилити Україну й озброєннями, й зняттям обмежень, мені здається, це той мінімум, якому все одно альтернатив точно немає”, — сказала вона.

Читайте також: Співпраця двох ядерних держав РФ і КНДР — тривожний дзвінок для всього світу, що війна розростається, — Мережко

Прямий ефір