Сучасні технології зараз допомагають українським бійцям на фронті. Про це сьогодні, 31 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.
За його словами, активно використовуються саме безпілотні літальні апарати.
“Дійсно вже на полі бою почали використовувати наземні безпілотні апарати, які можуть сьогодні здійснювати доставку боєприпасів, мінування, необхідні розвідувальні якісь цілі і так далі. І роботизовані пси показали вже свою ефективність на окремих ділянках фронту. Тому час іде вперед, і саме технології перемагали і перемагають, і будуть перемагати. Ось це треба враховувати. Не використовується особовий склад безпосередньо на лінії зіткнення, отже, перебуває в найбезпечнішому місці, це вже означає, що зберігається життя та здоров’я. А завдати шкоди ворогу можна набагато більше”, — сказав офіцер.
Цехоцький зазначив, що порівняно недорогий FPV-дрон здатний завдати удару по артилерійській установці або броньованій машині, вартість яких у рази вища.
“Так що майбутнє та спокій, зокрема світовий спокій, спокій України й захист — саме в таких технологіях, саме в безпілотних апаратах різних моделей на різних рівнях використання”, — сказав він.
Читайте також: Україна стала найбільшим у світі виробником дронів, — експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки
Нагадаємо, Україна збільшила виробництво дронів у 10+ разів у порівнянні з минулим роком. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації, посилаючись на перше дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1. У 2024 році обсяг інвестицій у виробництво дронів досяг 50 млн дол., тоді як у 2023 році він становив близько 5 млн дол. Виріс також середній розмір інвестицій: з 500 тис. до 3 млн дол. Виробничі потужності зросли з 300 тис. дронів у 2023 році до 4 млн у цьому.