Можливості радіоелектронної боротьби в Україні зросли, — військовий експерт

Дмитро Снєгирьов. Фото: rozmova.wordpress

Після російських дронових атак по Україні у зведенні вказується кількість збитих ударних безпілотників, а також кількість тих, які були втрачені локаційно. Число збитих і локаційно втрачених часто буває майже рівне. Це говорить про те, що українська система радіоелектронної боротьби стала кращою, ніж була раніше. Про це сьогодні, 30 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Можливості радіоелектронної боротьби зросли. Причому слід зазначити, що [під час останньої атаки] 33 дрони було знищено безпосередньо, а 25 — втрачено. Як бачимо, практично рівні пропорції. Тому це серйозний успіх української сторони і наших західних партнерів у моменті протидії безпілотникам з урахуванням інноваційних технологій, тобто систем радіоелектронної боротьби”, — зауважив він.

Снєгирьов звернув увагу, що поліпшення радіоелектронної боротьби дає позитивні результати.

“Це зниження рівня ураження об’єктів на території України, і головне — це мінімізація витрат систем ППО в моменті використання дорогих ракет на запобігання атакам із використанням БпЛА”, — сказав експерт.

За його словами, Україна запропонувала інноваційне рішення щодо дронів-перехоплювачів.

“Йдеться про українські FPV, які вже успішно випробовують тактику нейтралізації російських розвідувальних БпЛА ZALA. Це набагато дешевший засіб порівняно з ракетами ППО для ураження російських БпЛА, які працюють на стелі до 5 км і до певного моменту були фактично поза зоною ураження української ППО. Росіяни виявилися не готовими до подібних інновацій української сторони”, — додав він.

Читайте також: Для чого Росія порушує повітряний простір країн НАТО, пояснив аналітик 

Нагадаємо, вночі 30 жовтня росіяни атакували Україну 62 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками невстановленого типу. Було збито 33 безпілотники і 25 локаційно втрачено.

Прямий ефір