Україна і Південна Корея можуть посилити оборонну співпрацю на тлі північнокорейської загрози, — експерт

Флаг Южной Кореи. Фото: gettyimages.com

Участь північнокорейських військ у війні на боці Росії відкриває для України можливість використати ситуацію у своїх інтересах, зокрема, для зміцнення співробітництва між Києвом і Сеулом, включаючи оборонну сферу. Таку думку сьогодні, 30 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

“Нам потрібно думати, як ми можемо використати ситуацію на свою користь і насамперед думати в контексті Південної Кореї, оскільки вони реально розуміють, що для них така ситуація чревата серйозними наслідками: частина цих військових повернеться підготовленою до ведення війни в сучасних умовах — із досвідом використання тих самих FPV-дронів і різних безпілотних систем, що становитиме для Південної Кореї серйозну небезпеку”, — сказав він. 

Несвітайлов нагадав, що війна між Північною і Південною Кореєю не завершена: там діє перемир’я, яке може бути порушено в будь-який момент.

“Судячи з багатьох дій КНДР, можна припустити, що це (порушення перемир’я, — ред.) може статися вже найближчим часом. Країна повністю мілітаризована і перебуває на військових рейках. Було б безглуздо роздувати військову машину до таких масштабів, щоб потім не використовувати її. Ймовірно, триває активна підготовка. У Південній Кореї також прекрасно розуміють, до чого все йде, і активно готуються до війни з Північною Кореєю”, — зазначив експерт.

У цьому контексті, на його думку, співпраця з Південною Кореєю у сфері оборонних технологій була б корисною для України.

“Україні буде корисно не тільки в плані того, що ми можемо отримати якісь снаряди або самохідні артилерійські установки, але, в принципі, співпраця у сфері розробки сучасних оборонних технологій. Ми зацікавлені й Південна Корея зацікавлена, адже ми теж у певному сенсі новатори в цій сфері. Тому, гадаю, що в кінцевому підсумку участь Північної Кореї у війні на боці Росії за умови правильної поведінки з нашого боку та акцентів для Південної Кореї, може для нас принести набагато більший зиск, ніж шкоду”, — підсумував Максим Несвітайлов.

Читайте також: Президенти України та Південної Кореї обговорили залучення північнокорейських військ до російської агресії — результати розмови

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що на території Росії вже перебувають 3 тис. північнокорейських солдатів і офіцерів. Командування агресора також використовує їх на території України.

Читайте також: Підходи часів холодної війни вже не працюють: реакцію Заходу на співпрацю РФ та КНДР проаналізував політолог

Прямий ефір