На Бахмутському напрямку протитанкісти дають відсіч російським окупантам (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: uatv.ua

Їх називають протитанкістами. Завдяки даним аеророзвідки вони зустрічають як механізовані, так і піхотні штурми противника. Полювання за російськими цілями ведуть цілодобово. Про роботу воїнів протитанкових ракетних підрозділів на Бахмутському плацдармі розповіла в репортажі кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Бойові позиції воїнів протитанкових ракетних підрозділів мало чим відрізняються від вогневих точок інших захисників України. Їхнє завдання — знищення будь-якої техніки противника в зоні досяжності. До роботи хлопці готуються за лічені хвилини.

Працюють бійці з українським протитанковим ракетним комплексом “Стугна”. Установка досить компактна, але все ж пронести її на своїх плечах кілька кілометрів до позицій непросто.

“Сама установка — 32 кг, прилад наведення — 15-16 кг, пульт — 10 і ракета — 29,5. Було таке, що п’ять кілометрів в один бік потрібно було йти. Це було в Харківській області, коли був контрнаступ, коли ми вибивали противника”, — розповідає військовослужбовець 30-ї ОМБр ім. князя Костянтина Острозького з позивним “Адмін”.

Одна з основних переваг “Стугни” — це можливість дистанційно керувати комплексом. Працювати з пультом управління нескладно. За допомогою джойстика військовослужбовець наводить на ціль, потім переходить у бойовий режим, відбувається синхронізація, яка триває не більше ніж 15 секунд, і потім пуском ракета вирушає до цілі.

Ракетна установка оснащена тепловізором і може працювати в темний час доби. За словами бійців, за повної темряви виконувати бойові завдання складніше, але саме вночі і з’являються важливі цілі.

“Важко було влучити в джип. Ніч, чотири кілометри, і він рухався за посадкою. Його потрібно було зловити, щоб ракета пройшла між деревами. Командир був дуже радий, що ми його спіймали, бо ми довго не могли це зробити. Він робив підвезення на позиції піхоти, привозив боєкомплекти”, — поділився особливостями бойової роботи військовослужбовець із позивним “Адмін”.

З легкістю українська установка розносить і бліндажі противника. Протитанкісти кажуть, що мотивація працювати підвищується, коли вони рятують життя побратимів, відбиваючи російські штурми.

“Звичайно, мотивує, хлопці задоволені. Одразу “ляп” — і мінус 20. Усієї штурмової групи немає, штурм скасовується. Нікому лізти та штурмувати. Хлопці живі та здорові, все добре”, — зазначив військовослужбовець із позивним “Машиніст”.

Але й противник не дрімає, зазначили бійці. Кожні п’ять хвилин ворог засипає позиції українських захисників снарядами. Найчастіше використовує безпілотники.

“Досі автомат не можу почистити. Відстрілювалися, в кіптяві весь. Закидав нас мінами та полетів. Залітають, скидають міни й все, що хочеш”, — сказав військовослужбовець із позивним “Машиніст”.

Бахмутський напрямок, на якому хлопці виконують свої бойові завдання, як і раніше, залишається одним із найгарячіших на Донеччині, і роботи у бійців тут вистачає завжди.

Читайте також: Артилеристи тримають Харківський напрямок — репортаж із позицій бригади “Хартія” (ВІДЕО)

Прямий ефір