Для чого Росія порушує повітряний простір країн НАТО, пояснив аналітик

БпЛА Shahed. Фото: armyinform.com.ua

Російська Федерація навмисно провокує країни НАТО, зондуючи їхні системи протиповітряної оборони із застосуванням аероповітряних апаратів і БпЛА. Таким чином країна-агресор ставить під сумнів можливості блоку протистояти загрозам. Але Альянс готовий оборонятися від незаконних цілей Кремля. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 жовтня, сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Росіяни провокують країни НАТО. Йдеться про можливість зондування систем ППО країн блоку, насамперед держав Балтії, на предмет відбиття можливого повітряного удару по території цих країн. Російська Федерація свідомо створює зону напруги не тільки на кордоні з країнами НАТО, а й у повітряному просторі. Це улюблена тактика російського диктатора — підвищення ставок, військово-політичний шантаж і тиск на країни Альянсу в плані можливого безпосереднього військового протистояння з РФ”, — зазначив Снєгирьов.

Готовність країн НАТО до відбиття атаки перевіряють як із використанням аероповітряних куль, які неодноразово заходили в повітряний простір Румунії, так і за допомогою безпілотних літальних апаратів, уточнив аналітик.

За його словами, Російська Федерація використовує цю ситуацію не тільки у військово-політичних, а й інформаційних цілях.

“Це інформаційно-психологічні операції російської сторони з метою показати неготовність країн НАТО до прямого збройного зіткнення з Російською Федерацією. Цільова аудиторія подібних операцій — це і російське населення, якому показують нібито неготовність Альянсу до війни з Росією, і, відповідно, самі західні виборці”, — сказав гість ефіру.

При цьому він зауважив, що подібним характером дій Російська Федерація ставить під сумнів основоположні документи блоку НАТО, зокрема статтю п’ять, яка гарантує країнам-учасницям колективну безпеку.

“Тобто, якщо умовно російський безпілотник вторгся в повітряний простір Польщі або Румунії, країн НАТО, і немає жодної реакції, то вкидають інформацію, що, мовляв, дивіться, поляки, вам доведеться мати справу безпосередньо з Російською Федерацією, можливої допомоги з боку колективного союзника, НАТО, ви не дочекаєтеся. Ось це основні компоненти, як військового, так і інформаційно-політичного тиску Російської Федерації в аспекті використання атак БпЛА і так званих випадкових залітів, хоча це сплановані операції російської сторони, у повітряний простір країн Північноатлантичного альянсу”, — пояснив аналітик.

Він нагадав, що в Румунії пропонують збивати російські дрони, які залітають на її територію.

“Невипадково в пресі з’являється інформація про те, що Міністерство оборони Румунії підготувало законопроєкт, який дає змогу знищувати аеродинамічні цілі, тобто і літаки, і безпілотні літальні апарати. Вони дають зрозуміти Російській Федерації, що на законодавчому рівні окремі країни НАТО готові розглянути і посилити свою позицію в моменті захисту повітряного простору, але з використанням спільного компонента — систем ППО країн НАТО. Невипадково в запропонованому законопроєкті основний акцент робиться саме на використанні єдиного простору. Йдеться про системи ППО країн Альянсу”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Румунія планує збивати безпілотники у своєму повітряному просторі

Раніше повідомлялося, що радіолокаційний літак AWACS НАТО додатково контролюватиме повітряний простір Румунії та відстежуватиме російську військову діяльність у регіоні.

Прямий ефір