Україна стимулює партнерів інвестувати в оборонну промисловість: позитивні приклади назвав Левусь

Ілюстративне фото: news.finance.ua

Україна проводить цілеспрямовану політику зі стимулювання партнерів інвестувати в оборонну промисловість. Про це сьогодні, 30 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

Він зазначив, що завдяки фінансуванню Данії було вироблено українські самохідні артилерійські установки “Богдана”.

“Знову ж таки можна згадати, що торік приїжджали французькі стартапи та французькі фірми з виробництва озброєнь, з ними велися переговори і, відповідно, теж дії почалися. Ну і, звісно, Україна проводить форум з виробниками озброєнь, по-моєму, другий уже відбувся. І залучення іноземних коштів, звичайно, виглядає абсолютно логічним, оскільки є можливості виробництва, є відповідний технічний персонал, є унікальні напрацювання”, — сказав Левусь.

На його думку, йдеться про взаємовигідні вкладення у вигляді доступу до технологій. Експерт нагадав, що українські дрони вже досить далеко залітають углиб території Росії, а надводні безпілотники обмежили можливості Чорноморського флоту РФ.

“Є перенесення виробництва на території України. Ми вже знаємо, знову ж таки, про завод Rheinmetall. Є українські виробництва на території союзників. Чому? Тому що з цілком зрозумілих причин там безпечніше”, — сказав Левусь, додавши, що позитивний досвід зараз необхідно масштабувати.

Читайте також: Німецький концерн Rheinmetall будує в Україні 4 заводи: як розвивається співпраця, розповів Рябих

Нагадаємо, глави урядів Ісландії, Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції на четвертому саміті Україна — Північна Європа висловили зацікавленість у співпраці з українською оборонною промисловістю. Про це йдеться у спільній заяві учасників заходу. Союзники готові підтримувати обороноздатність України як на двосторонній, так і на багатосторонній основі. Одним із джерел фінансування таких ініціатив можуть бути доходи від заморожених російських активів.

Прямий ефір