Виробництво зброї і не тільки: союзники підтримують обороноздатність України — деталі (ВІДЕО)

Bayraktar ТB2. Фото: wikipedia

Глави урядів Ісландії, Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції на четвертому саміті Україна — Північна Європа висловили зацікавленість у співпраці з українською оборонною промисловістю. Про це йдеться у спільній заяві учасників заходу. Союзники готові підтримувати обороноздатність України як на двосторонній, так і на багатосторонній основі. Одним із джерел фінансування таких ініціатив можуть бути доходи від заморожених російських активів, інформує FREEДОМ.

Україна має розширювати співпрацю в Європі та євроатлантичному регіоні, заявив на 76-й сесії Північної Ради президент Володимир Зеленський. Єдність зберігає мир у Європі — його частиною і має стати Україна.

“Наш народ, наша нація заслуговують на вступ до ЄС і НАТО, і я вдячний вашим державам за підтримку на цьому шляху до геополітичної визначеності. І прошу пам’ятати: у воєнний час кожне рішення, ухвалене країною-партнером щодо того, на кого нападають, — це насамперед рішення про час. Час, як довго триватиме війна. Як довго триватиме несправедливість. Як довго не буде справжнього, тривалого миру”, — заявив лідер Української держави.

Ісландія, Данія, Норвегія та Швеція готові вкладатися в розвиток української оборонної промисловості, заявили глави урядів у межах саміту Україна — Північна Європа. Ще в червні Копенгаген та Київ домовилися про закупівлю Данією озброєння і техніки українського виробництва.

Швеція 28 жовтня оголосила про інвестиції 20 млн євро в українську промисловість. Україна запустила підземне виробництво зброї, повідомив на початку вересня Зеленський.

“Ми починаємо виробництво зброї під землею, щоб українські солдати могли захистити себе, навіть коли поставки від наших партнерів затримуються. Ми розвинули наші власні дрони та ракети. Ми поступово переносимо цю війну назад у Росію, щоб Путін нарешті відчув тиск, тиск, який шукає тільки одну річ — мир”, — сказав президент.

Перший завод німецького концерну Rheinmetall уже працює в Україні, другий — на підході, заявив директор підприємства в інтерв’ю українським ЗМІ.

Компанія на шляху до будівництва ще двох заводів — порохового і з виготовлення боєприпасів. Керівництво концерну повністю задоволене захистом цих підприємств в Україні, зазначив Армін Паппергер.

“У нас багато хороших планів. Перший завод уже працює. Українська оборонна індустрія — наш партнер. Наразі в нас є виробниче підприємство та підприємство з обслуговування. Наприкінці року ми вже матимемо першу надсучасну бойову піхотну машину Lynx в Україні. На даний момент обслуговуємо бойові машини піхоти, але також головні бойові танки. Тому це дуже продуктивне спільне підприємство”, — заявив директор Rheinmetall.

У перспективі Rheinmetall планує налагодити в Україні виробництво систем протиповітряної оборони, щоб країна могла сама себе захистити. У 2025-му завершиться будівництво ще одного оборонного підприємства.

Завод Baykar в Україні готовий на 80%, розповів в інтерв’ю Reuters генеральний директор турецького збройового концерну. Очікується, що на підприємстві вироблятимуть безпілотник Bayraktar ТB2 або його важчий варіант ТB3, здатний нести більше навантаження.

Читайте також: Німецький концерн Rheinmetall будує в Україні 4 заводи: як розвивається співпраця, розповів Рябих

Раніше повідомлялося, що кілька треків співпраці України з виробниками озброєнь з низки країн світу зараз розвиваються паралельно.

Прямий ефір