Міністри низки держав Європейського Союзу в спільній заяві розкритикували візит угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана до Грузії після парламентських виборів 26 жовтня. Своє ставлення показали й учасники мітингу в Тбілісі — політика освистали. Насправді Орбан укотре показав, що він підтримує всіх диктаторів або автократів, як він сам. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився старший науковий співробітник Фонду стратегічних і міжнародних досліджень Грузії Шота Утіашвілі.
“Народ показав, як він його (Орбана, — ред.) приймає. До його приїзду Євросоюз сказав: те, що скаже ця людина, ніяк не відображає думку Євросоюзу, що він говорить тільки за себе і за Угорщину”, — акцентував Утіашвілі.
Він також нагадав, що поки підсумки виборів у Грузії визнали тільки Угорщина, Вірменія та Азербайджан.
“З Вірменією та Азербайджаном — зрозуміло, це сусідні країни, у них така традиція політична, мовляв, ми завжди визнаємо результати виборів одна одної. З Угорщиною теж усе зрозуміло. А ось інші країни, особливо США, країни Євросоюзу — поки що ніхто не визнав. І що важливо, у них у всіх, найімовірніше, буде вимога провести розслідування, як усе це сталося. І як вийшло, що на деяких дільницях 133% населення голосували і понад 100% віддали голоси “Грузинській мрії”, — сказав гість ефіру.
Утіашвілі зазначив, що Угорщина, її народ — історично дружня країна для Грузії. Але у цих двох держав, за його словами, ніколи не було особливо тісних відносин, зокрема в економічній сфері.
“Взаємних інвестицій майже нуль, товарообіг дуже маленький. І навряд чи це зміниться в майбутньому. Тож насправді Орбан такий от, можна сказати, неонацистський інтернаціонал, який підтримує всіх таких диктаторів і автократів, як він сам”, — наголосив спікер.
Він не виключає, що Віктор Орбан обіцяв грузинському уряду, що якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США, то він допоможе вибудовувати з ним відносини.
“Насправді, всі ці Путіни, всі ці Іванішвілі, Орбани сподіваються на це: якщо Трамп переможе, вони зможуть вибудовувати стосунки, і тоді вже нібито все буде гаразд. Подивимося, як закінчаться вибори у Сполучених Штатах. Але я не схильний думати, що Республіканська партія США буде співпрацювати з “Грузинською мрією”, тому що її представники вже не раз заявляли, що не будуть співпрацювати з “Грузинською мрією”, вважаючи її проросійською антидемократичною силою”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Як “Грузинська мрія” сфальсифікувала свою перемогу, розповів Утіашвілі
Раніше у Держдепартаменті США попередили про наслідки, якщо Грузія не змінить антидемократичний курс. Деякі країни Європи та Північної Америки заявили про перегляд відносин із Грузією через масові порушення на парламентських виборах.