Кілька треків співпраці України з виробниками озброєнь з низки країн світу зараз розвиваються паралельно. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
“Паралельно розвиваються кілька треків. Ми бачили вже протягом останніх двох років велику кількість заходів, проведених з партнерами з інших країн. Насамперед це Сполучені Штати. Підписано низку протоколів намірів із низкою компаній та вже триває реалізація конкретних домовленостей за багатьма напрямками. Насамперед це обслуговування тієї техніки, яка була поставлена”, — сказав він.
Рябих нагадав про американсько-українську програму FrankenSAM зі створення гібридних засобів протиповітряної оборони, що базуються на пускових установках радянського виробництва та використанні американських ракет.
“Крім того, велику зацікавленість висловила Франція. Було також підписано низку меморандумів з французькими компаніями й відзначається розвиток співпраці з компаніями з Франції та Швеції. Це окремий дуже цікавий напрямок для співпраці також у сфері протиповітряної оборони, у сфері виробництва боєприпасів. І найголовніше, що могло б бути дуже корисним для обох країн, — це можлива співпраця у сфері авіації. Цьому сприяє вже ухвалення рішення у Швеції про передачу двох літаків раннього радіолокаційного попередження. І, крім того, як заявлялося і з боку українських офіційних представників, і з боку Швеції, що відбуваються подальші консультації щодо можливості передачі літаків типу Gripen”, — сказав експерт.
За його словами, Gripen — це багатофункціональні літаки такого самого класу, як F-16, але які більш адаптовані до потреб України та можливостей забезпечення експлуатації цих літаків.
Крім того, Рябих зазначив, що велика увага є до розвитку співпраці є з боку країн Балтії.
Також він зазначив, що деякі країни, які не мають військових виробництв, здатних допомогти Україні на даному етапі власними озброєннями, вкладають гроші в розвиток українського виробництва. Як приклад Рябих навів Данію, Нідерланди, Канаду.
“Данія профінансувала виробництво САУ “Богдана” й надалі також виділила гроші на продовження цього та інших проєктів, зокрема на фінансування виробництва протитанкових комплексів, тих самих артилерійських систем та безпілотних систем. Канада виділила гроші також для виробництва безпілотних систем українського виробництва для Збройних сил України. І зараз ось цей ось напрямок розвивається”, — сказав директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.
Читайте також: Німецький концерн Rheinmetall будує в Україні 4 заводи: як розвивається співпраця, розповів Рябих