Німецький концерн Rheinmetall будує в Україні чотири військові заводи, і перше виробництво вже працює. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
Він нагадав, що Rheinmetall — це перша велика компанія, яка заявила про розвиток співпраці з Україною після початку російської агресії.
“І це робиться попри всі ризики та загрози, які може нести поточний стан. Через це навіть відомо, що німецькі спецслужби запобігли замаху на директора компанії Арміна Паппергера, і до цього з великою ймовірністю причетні російські спецслужби”, — сказав експерт.
За його словами, співпраця з Rheinmetall важлива як у зв’язку із забезпеченням поточних потреб Збройних сил України, так і з побудовою подальшої основи для забезпечення обороноздатності України.
“І якраз компанія Rheinmetall, бачачи величезні перспективи розвитку оборонної промисловості в Україні, однією з перших зробила ось цю ставку. І потрібно сказати, що дійсно перший меморандум якраз було підписано з компанією Rheinmetall. Минулого року було відкрито ремонтне виробництво, яке заточене під обслуговування тієї техніки виробництва Rheinmetall, яку поставили раніше — це ті самі БМП Marder, танки Leopard, також деяка техніка протиповітряної оборони. І тут компанія планомірно реалізує співпрацю з Україною”, — сказав Рябих.
Він зазначив, що німецька компанія будує в Україні з нуля чотири заводи за чотирма основними напрямами: бронетехніка, порох, боєприпаси, системи ППО.
“І це також дуже важливо для України — мати власне виробництво та впливати як на темпи цього виробництва, так і, відповідно, на забезпечення своєї системи протиповітряної оборони необхідною кількістю тих засобів, які можуть забезпечити захист українських міст від терористичних нападок з боку Російської Федерації, і, звісно ж, забезпечити економічний розвиток країни. І наскільки зараз можна судити, зараз розвиток іде за планом та вже до кінця року, згідно із заявою керівника компанії Rheinmetall, уже буде перед нами перша партія сучасних німецьких бойових машин піхоти Lynx”, — сказав Рябих.
За його словами, може йтися про ротний комплект до 10 машин, які стануть важливою віхою в переозброєнні ЗСУ.
Директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express звернув увагу, що в Rheinmetall оцінили потреби українських військових у машинах такого класу на рівні 3 тис. машин.
“Йдеться про якраз потребу в переоснащенні підрозділів і частин Збройних сил України вже новими бойовими машинами піхоти, які б відповідали тим вимогам поля бою, які зараз є, та заміни пострадянських бойових машин піхоти, таких як БМП-1, БМП-2, які є основною ударною силою та засобом пересування військовослужбовців на полі бою та підтримки вогнем в сучасних умовах”, — сказав Рябих.
Читайте також: Німецький концерн Rheinmetall передав Україні ще 20 БМП Marder