У Грузії розпочалися масові протести проти фальсифікації підсумків парламентських виборів. Тисячі протестувальників сьогодні, 28 жовтня, перекрили вулицю біля будівлі парламенту в Тбілісі, повідомляє FREEДОМ.
На мітингу виступила президентка країни Саломе Зурабішвілі. Вона заявила, що на демонстрацію прийшли ті, в кого були вкрадені голоси. А грузинська опозиція вимагала повторних виборів до парламенту під міжнародним контролем.
Учасники мітингу розповіли, чому вони вийшли на вулицю.
- Саломе Гасвіані: “Ми тут для того, щоб захистити європейське майбутнє нашої держави, тому що ми боремося за нашу свободу та незалежність останні, не пам’ятаю скільки, десятиліть. І я думаю, що грузинський народ, особливо молодь, заслуговує на те, щоб мати багато можливостей, у тому числі вчитися за кордоном, працювати й так далі. Тому ми тут, щоб голосно сказати, що Грузія — дуже європейська країна, і наше майбутнє — в ЄС, на Заході”.
- Заза Мікеладзе: “Президентка Грузії сказала, й інші лідери політичних партій сказали, і я згоден з цією позицією, що вибори повністю сфальсифіковані, й вони відібрані у громадян Грузії “Російською мрією”. Це не “Грузинська мрія” насправді. І тому ми тут, щоб захистити наше право, наші європейські перспективи, рівність і демократію”.
- Анна Коркія: “Я думаю, що ми можемо показати європейським лідерам, що ми тут, і ці вибори — не наш вибір. Ми обираємо опозицію, ми обираємо коаліцію в нашому уряді. Ми не обирали “Грузинську мрію”, це не наш вибір”.
Тим часом до Тбілісі прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Протестувальники освистали його, коли він хотів оселитися у готель. Зазначимо, угорський прем’єр один із перших привітав владу Грузії з перемогою на виборах, ще до офіційного оголошення результатів голосування.
Своєю чергою, в Раді ЄС заявляють, що візит угорського прем’єра до Грузії відбувається виключно у межах двосторонніх відносин між двома державами — Угорщиною та Грузією, політик не представляє позиції Євросоюзу. За словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики та безпекової політики Жозепа Борреля, Орбан як ротаційний глава Союзу не має повноважень у зовнішній політиці.
Також читайте: Початок великого протистояння за майбутнє Грузії: експерти обговорили підсумки парламентських виборів у країні
Нагадаємо, у Грузії завершили підрахунок голосів на парламентських виборах. За даними ЦВК держави, провладна партія “Грузинська мрія” набрала 53,9% голосів. Чотири опозиційні партії у сумі отримали 37,7% голосів. Опозиція та низка політологів називають “Грузинську мрію” проросійською, а її засновника, мільярдера Бідзіну Іванішвілі, підозрюють у масштабній корупції та тісних ділових зв’язках з Росією. Також грузинська опозиція не визнала результатів виборів.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати підсумки парламентських виборів. Вона назвала їх російською спецоперацією та гібридною війною.
Читайте також: Результати парламентських виборів у Грузії прокоментували в НАТО та Європі