Триває робота української Кримської платформи, її парламентський вимір. До неї долучилися понад 70 делегацій-учасниць. Цього року платформа працює в Латвії. Під час саміту Кримської платформи йшлося про план перемоги України. Не менш важливим є й створення внутрішнього плану, який гарантуватиме країні перемогу у війні. Про це сьогодні, 24 жовтня, наприкінці 974-ї доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну сказав у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.
“Сьогодні я звертався до учасників саміту й закликав підтримати план перемоги. Знаю, що пункти плану достатньо глибоко й детально обговорювались. І важливо, щоб ми працювали з нашими партнерами не тільки на найвищому політичному рівні заради виконання плану, але й на всіх політичних та суспільних рівнях. Дуже важливо бути об’єднаними, максимально зрозумілими світові у наших мотивах, у наших потребах. У нашій можливості спрямувати цю війну курсом до справедливого завершення”, — заявив він.
Окремо Зеленський відзначив, що на Кримській платформі багато працювали й щодо пунктів української формули миру.
“Зокрема, пункту про територіальну цілісність та виконання Статуту ООН. Сьогодні, у День Об’єднаних Націй, це важливо, що світ не забуває про цілі та принципи Статуту ООН і про мету створення цієї організації. Хоч навіть деякі її функціонери віддають перевагу спокусам у Казані, а не змісту Статуту ООН, все ж наш світ побудований таким чином, що права націй та норми міжнародного права мають і матимуть значення”, — наголосив президент.
Також він розповів про участь у роботі президії Конгресу місцевих та регіональних влад.
“Закликав так само працювати з планом перемоги на рівні громад, як ми працюємо на рівні всієї держави. Зв’язки між регіонами, між громадами, між містами принципово важливі для того, щоб суспільства інших країн відчували, що саме може Україна і як саме ми можемо наблизити мир. Усі разом”, — зазначив глава держави.
Крім того, президент розповів про засідання Ставки, на якому розглядалося багато різних питань.
“Зараз Україні треба наповнити внутрішній план посилення. Такий план, який разом із планом перемоги забезпечить для України правильні відповіді на всі виклики цього й наступного року. План перемоги спрямований на партнерів. На їхню визначеність, яким є місце України в архітектурі безпеки, чи готові вони, щоб Україна перемогла, чи хочуть партнери бачити післявоєнну систему безпеки справді надійною. План перемоги, якщо буде виконаний партнерами, дасть всі відповіді.
І зрозуміло, що є внутрішня частина роботи. Позиції на фронті й у тилу. Те, що потребує посилення. Питання справедливості в Україні, яке стоїть надзвичайно гостро. Наша економіка — наші робочі місця, наш розвиток критично необхідних Україні галузей. Захист від російської дезінформації. Соціальний захист людей. Багато напрямів потребують чітких відповідей, які кроки ми робимо та хто відповідальний за реалізацію конкретних кроків. Цей внутрішній план посилення гарантуватиме Україні також і єдність. Коли працюєш заради держави, відчуваєш, що ти з державою, з мільйонами таких самих людей, які хочуть, щоб Україна перемогла. Так і має бути”, — впевнений Зеленський.
Читайте також: Третій парламентський саміт Кримської платформи проходить у Ризі — перші заяви учасників