Стратегія війни Путіна: на що робить ставку диктатор — думки глядачів FREEДОМ та експерта

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Росії не варто розраховувати на те, що до її думки прислухатимуться, вибудовуючи мир в Україні. Ключову роль мають зіграти країни Заходу, про що детально прописано в плані перемоги України, який у вересні-жовтні було презентовано партнерам Києва.

Москва демонструє, що для неї пріоритет — війна, попри те, що продовжувати свою агресію проти України їй складніше. Російський диктатор звернувся по допомогу таких самих як він. Так, вибудовується глобальне протистояння демократичного світу і тоталітарних режимів.

Україна планує перемогти, Росія — воювати

Якщо міжнародні партнери України не підтримають план перемоги, від цього виграє Росія, заявив Володимир Зеленський на засіданні Європейської ради на рівні глав держав і урядів.

“Путін хоче зрівнятися з вашими країнами з виробництва боєприпасів до наступного року. І він отримує допомогу від Північної Кореї — снарядами, обладнанням, а тепер навіть людьми. І плюс Іран. На жаль, ми отримуємо сигнали, що Китай все ще активно допомагає Росії затягувати цю війну. І в нас є чіткі розвіддані. Нам потрібно зміцнюватися зараз. План перемоги розроблено для цього моменту. І я закликаю всіх вас допомогти здійснити його. Якщо ми почнемо зараз і будемо дотримуватися плану перемоги, ми зможемо закінчити цю війну не пізніше наступного року”, — звернувся до присутніх президент України.

План перемоги включає п’ять пунктів і три секретних доповнення, з якими можуть ознайомитися виключно союзники.

Перший пункт — негайне запрошення України до НАТО.

“Україна буде в НАТО. Тобто це вже не питання. Важливо зараз підкреслити, що альянс НАТО дуже сильний. Росія та її пропаганда завжди говорять, що це слабкий альянс, що він не готовий захищати своїх членів. Але ми знаємо, що це не так, а якраз навпаки. Я думаю, що у випадку України, яка вже скоро буде в НАТО, це покаже Росії, що вона не може більше гратися з Україною. Тобто це буде вже дуже-дуже небезпечно для Росії”, — переконаний американський політтехнолог, політолог Джейсон Смарт.

На пресконференції перед початком зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО генеральний секретар Альянсу Марк Рютте запевнив — союзники працюють над тим, щоб максимально наблизити Україну до вступу в блок. І Росія в цьому питанні права голосу не має.

“Питання в тому: коли саме? Я не можу відповісти на це зараз, у цей момент. Але очевидно, що ми працюємо за всіма цими напрямками, щоб бути впевненими, що одного разу дійсно Україна буде членом НАТО”, — сказав Рютте.

Запрошення України до НАТО стане чітким сигналом і Росії, і Європі, вважає голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Це буде сигнал європейським країнам у НАТО, що потрібно працювати над бюрократією з тим, щоб прискорювати процеси прийняття України. Сигнал усьому світу про Україну, що НАТО знає, пам’ятає і підтримує таку європейську країну як Україна. Але і найголовніше, сигнал Росії: руки геть від України. Питання вирішено. І жодні ваші шантажні заяви, де ви згадуєте НАТО, не мають жодного сенсу. Україна буде в НАТО, процес уже почався. Але насправді, наступного ранку, після того, як така заява з’явиться, Україна ще не стане членом НАТО, тому що робота парламентів займе ще якийсь час”, — висловив думку

У наступних чотирьох пунктах плану перемоги України йдеться про оборону, стратегічне стримування агресора, розбудову економічного потенціалу України та повоєнний період.

Аналітики вважають, що п’ятий пункт вкрай вигідний НАТО. Адже в ньому йдеться про те, що досвід української армії після війни може бути використаний для зміцнення обороноздатності Альянсу та забезпечення безпеки Європи.

На спільній із Володимиром Зеленським пресконференції президент Європейської ради Шарль Мішель запевнив українців у підтримці з боку Євросоюзу.

“Ваша доля, майбутнє України — в ЄС. І минулого місяця ми досягли великого прогресу з обох сторін. І з нашого боку, партнерів України, ми маємо бути послідовними. Необхідно більше військової техніки, більше технологій. Щоб Україна могла захистити себе від цього жахливого і кричущого порушення міжнародного права”, — наголосив Мішель.

Президент України наполягає — час повертати війну на територію Росії. І йдеться не лише про атаки по цілях на території країни-агресора. Посилення санкційної політики щодо Російської Федерації — одна з умов плану перемоги України.

Стратегія Путіна “війна за будь-яку ціну” неминуче призведе державу до економічного колапсу, вважають експерти. Міжнародні обмеження, масштабні втрати російської армії та рекордні військові витрати. Війна Росії проти України все дорожче обходиться російським платникам податків.

“У проєкті бюджету на 2025 рік закладено рекордні військові витрати в розмірі 13,2 трлн рублів, або 38 млрд рублів на день. Цього року витрати бюджету на армію і силовиків склали 11,1 трлн рублів, що перевищує річні бюджети 80% російських регіонів”, — йдеться в публікації видання The Moscow Times.

Постійне збільшення виплат контрактникам — доказ того, що резерви для відшкодування втрат російської армії вичерпуються. Мігранти та ув’язнені, яких змушують вирушати на фронт, — теж ресурс не нескінченний. На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни, наступним кроком російської влади буде часткова або загальна мобілізація.

Думки глядачів FREEДОМ

Президент Володимир Зеленський напередодні представив план перемоги України українським парламентарям, суспільству, а також європейським лідерам у Брюсселі. Глава Української держави наполягає, що настав час повертати війну в Росію, і йдеться не лише про атаки по військових цілях на території РФ, а про посилення санкційної політики.Адже стратегія Путіна — воювати за будь-яку ціну. Телеканал FREEДОМ поставив глядачам запитання: “На що, на вашу думку, робить ставку російський диктатор у своїй стратегії війни проти України?”.

Відповіді глядачів:

  • “Україна план перемоги пропонує, а Путін готує щось своє.РФ дзеркалить і копіює те, що вигадує Україна, тільки на противагу.Цілі в України і РФ різні, тому це копіювання приведе РФ до протилежного ефекту… Путін шукає слабкі місця в діях України, але натикається на нові проблеми для себе”;
  • “У Путіна була і є одна тільки “стратегія” — задавити Україну м’ясом.Його в РФ повно і вистачить ще років на 100 такої війни…”;
  • “Путін робить ставку на те, що Трамп виграє вибори, тому що тоді Україна в пекло злетить”;
  • “Він робить ставку на велику кількість гарматного м’яса і на легкість його вербування через безмозкість і жадібність російського населення. Вся його стратегія виключно на це розрахована. На менші розміри ресурсів України. На міжнародній арені його ставка на гроші — підкуп лідерів країн і політичних партій у країнах і на брехню. Також він розраховує на спільність ідеалів таких самих терористів і диктаторів, як і він сам.Щоб перемогти, потрібно бити по цих точках його стратегії. Способи є різні”;
  • “Путін робить ставку на “z-росіян”. Якби не було цих слухняних холопів, то сам “z-цар” нізащо б не пішов воювати, навіть якби його для цього насильно привезли на передову і поставили за спиною заставний загін”;
  • “Путін робить ставку на таких самих диктаторів, як і він. Путін — ждун, він у надії, що обставини складуться на його користь, щоб продовжувати триматися за російський трон, і щоб не відповідати за злочини”.

ОЛЕКСІЙ БУРЯЧЕНКО: Росія глобалізує війну проти України через брак власних ресурсів

Таке саме запитання про стратегію кремлівського диктатора ведучі FREEДОМ поставили кандидату політичних наук, голові “Міжнародної асоціації малих міст” Олексію Буряченку.

— Стратегія Путіна доволі суперечлива і парадоксальна. Тому що з одного боку робиться ставка на затяжну війну. Пік фінансового навантаження на бюджет Російської Федерації передбачається на наступний 25 рік. Ще збільшиться фінансування військової сфери на 20-25%. Це дійсно величезні гроші. А в контексті того, що за два місяці Росія не відвойовувала території Курської області, навіть не намагалася захищати своїх людей, що військова машина зараз працює в Росії на максимумі. Знову ж таки, про проблеми говорить і посилена співпраця з Іраном, Північною Кореєю та Китаєм щодо товарів подвійного призначення і так званого паралельного імпорту, а по-простому контрабанди через треті країни.

З одного боку, так, це певна публічна ескалація, але це також вимушений захід Російської Федерації, тому що внутрішніх резервів у неї вже давно не вистачає, і це абсолютно очевидно.

Тому, з одного боку, Росія показує, що вона готова й надалі укладати своїх громадян у чорні мішки для трупів, і Путін не вважатиметься жертвами. А з іншого боку, всі зовнішньополітичні сигнали говорять про те, що, звісно, Путін надзвичайно хоче переговорів. Він розуміє, що військова кампанія проти України програна.Росіяни отримали стратегічний програш на інших зовнішніх контрах, в Африці, в Латинській Америці, на Близькому Сході, в Середній Азії.

І що більше затягується конфлікт, то більше в традиційні зони геополітичного впливу Росії входить Китай. Що більше це питання відкладається, то активніше загострюватиметься військово-політична ситуація всередині Російської Федерації.

Абсолютно очевидно, що Іран, Північна Корея і Китай за допомогою широких географічних можливостей Російської Федерації намагаються наповнитися дешевими сировинними ресурсами. А у випадку з Північною Кореєю ще й харчовими продуктами, новими технологіями і, звісно ж, грошима, яких, на превеликий жаль, Російській Федерації ще не бракує.

До чого це може призвести? Це може призвести до глобалізації конфлікту, який давно вийшов за рамки протистояння Росії та України.

Тепер та ж Північна Корея, отримавши нові технології, швидше за все, знову ж таки, знаходитиме можливості для нових витків протистояння з Південною Кореєю.А в Ірану з’являться нові можливості для реалізації своєї ядерної програми і протистояння Ізраїлю.

Мені здається, колективний Захід, наші партнери, і насамперед Сполучені Штати, вже починають розуміти, що якщо через їхню бездіяльність можуть виникнути кілька серйозних регіональних конфліктів у різних частинах Землі.

Читайте також: У плані перемоги України немає нічого нереального, але дискусії будуть: експерти про візит Зеленського до Брюсселя

Прямий ефір