Найбільш напруженим напрямком на фронті залишається Курахівський. Загалом від початку доби сталося 120 бойових зіткнень. Про це сьогодні, 17 жовтня, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України, інформує FREEДOM.
Воїни 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” на Торецькому напрямку взяли в полон 17 росіян. Їх полонили під час відбиття штурмів під Нью-Йорком Донецької області. У бригаді зазначили, що “Азов” продовжує поповнювати обмінний фонд для якнайшвидшого повернення побратимів із російського полону.
На Лиманському напрямку російська армія атакувала, зокрема, біля Греківки, Дружелюбівки, Катеринівки та Новомихайлівки. На Покровському бої точаться біля Сухого Яру, Селидового та Сухої Балки. Найнапруженішим залишається Курахівський напрямок — зіткнення відбуваються в районах Ізмайлівки, Курахового, Костянтинівки, Георгіївки та Катеринівки.
“Курська операція дала можливість відтягнути з основних напрямків російського удару найбільш боєздатні підрозділи російських військ. Успішний характер дій Сил оборони України в Курській області й надалі впливатиме на ситуацію на Донбасі, а не навпаки. Не останню роль відіграватимуть і наявність інженерно-фортифікаційних споруд та можливості Генштабу ЗСУ здійснювати характер передислокації оперативних резервів для посилення позицій Сил оборони України і на Покровському, і на Курахівському напрямках”, — зазначає військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
У Курській області через негоду ускладнюється можливість ведення бойових дій як для українських, так і російських військ. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). У звіті також йдеться: ймовірність того, що росармія піде у наступ у найближчі тижні чи місяці — дуже мала. Все через ту ж погану погоду, що ускладнює просування ґрунтовими дорогами, навіть з використанням бойових машин-амфібій.
“Умови бездоріжжя будуть певним моментом впливати на можливості російської сторони у використанні як гусеничної, так і колісної бронетехніки. Знижується рівень можливостей й російських безпілотних літальних апаратів, розвідувальних та FPV-дронів. До всього — активність Повітряно-космічних сил Росії. Це суттєвий чинник, який впливає на тактичні успіхи російських окупантів”, — наголошує Дмитро Снєгирьов.
Кадри роботи IRIS-T показали українські військові. Це найсучасніший зенітний ракетний комплекс у Повітряних силах: його почали використовувати у 2022 році. Німецька система допомагає збивати найскладніші цілі у радіусі до 40 кілометрів. Вона ефективно захищає критичну інфраструктуру України від масованих російських атак.
Розвідка Великої Британії, проаналізувавши удар по морському нафтовому терміналу в Феодосії в тимчасово окупованому Криму 7 жовтня, зазначила, що Україна поступово продовжує підривати російський військовий потенціал на півострові.
Усього за 2024 рік, за даними британців, у Криму було вражено системи протиповітряної оборони, аеродроми, командні центри, військово-морські об’єкти, об’єкти логістики та переправу через Керченську протоку.
При цьому російські війська почали тренуватися на самохідних артилерійських установках із Північної Кореї. Навчання проводять у Саратові на базі нещодавно відновленого вищого артилерійського училища. За даними партизанського руху “Атеш”, це свідчить про нестачу власної артилерії у загарбників.
Втрати російської армії з початку повномасштабного вторгнення перевищили 674 тисяч солдатів. Лише за останню добу українські військові ліквідували 1 420 російських окупантів.
Також вдалося знищити 17 танків, 33 бойові бронемашини, понад 50 артилерійських систем та одну реактивну установку залпового вогню. Крім того, Сили оборони спалили майже 90 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
Читайте також: Великий український день у Брюсселі — підсумки зустрічей президента Зеленського