В Україні продовжує розвиватися власний оборонно-промисловий комплекс, і йдеться не лише про безпілотні літальні апарати (БпЛА). Про можливості української сучасної зброї розповідає FREEДOM.
Російський Єйськ. Ударні дрони Сил оборони атакували базу, де зберігалося 400 “Шахедів”. У Брянській області українські безпілотники вдарили по артилерійському складу. Воронки було видно навіть із космосу. В Курській області, завдяки українським дронам, у повітря злітає укриття, де ховався противник.
Українська зброя здатна залітати глибоко в тил ворога і знищувати його військові об’єкти та нафтобази.
“Ми бачимо результати. Якщо раніше ВПК — це був державний сектор, це було дуже регламентовано і дуже забюракратизовано і закрито, то зараз у нас тільки дронами займається близько 300 компаній приватного сектора”, — прокоментував авіаційний експерт, аналітик Костянтин Криволап.
Бронетехніка, кулемети різних калібрів, системи виявлення артилерії, роботизовані комплекси й дрони з функцією автономного інтелекту. Український оборонпром взявся за виробництво ракет. Серед них — уже знаменита “Паляниця”.
“Зараз основне завдання, що стоїть перед виробником цієї ракети, — масштабування виробництва, щоб якомога більше цього озброєння могло потрапити до ЗСУ”, — розповів менеджер із управління оборонно-промислового комплексу Герман Сметанін.
А чого варті морські дрони “Магура”, які потопили вже не одне російське судно. І українські інженери створюють все нові розробки в оборонній сфері. Водний безпілотник скоро знищуватиме ворожі катери.
“Ми розробляємо водні дрони малого радіуса дії. Ідея з’явилася, бо брат нашого колеги воює на півдні України. Основне завдання цього виробу — знищення невеликих моторних човнів та інших надводних цілей”, — розповів співзасновник компанії-розробника Дмитро.
Безпілотний човен здатен нести на собі трикілограмовий боєприпас на відстань близько 10 кілометрів. І цього достатньо, щоб російські плавзасоби тонули.
“З максимальною швидкістю — 40 км на годину. Також на базі цієї моделі ми зараз розробляємо дрон для розмінування якірних мін”, — розповів Дмитро.
Водні дрони вже допомагають нашим бійцям на фронті, ділиться ще один розробник Андрій. Зокрема, БпЛА доставляють через річки гуманітарні вантажі.
“Його попередні версії працюють там, де це необхідно. Це надводний дрон для оперативної логістики. Можна доставити певну кількість тактичної медицини, якісь критично необхідні речі. Досить швидко і на невелику дистанцію. Дуже швидко розгортається, тобто дістали з автомобіля, помістили у воду — і все, можна працювати. Тут є внутрішній відсік і зовнішній відсік, який можна за допомогою додаткових кріплень використовувати, прикріпивши все необхідне для оперативного підняття. Дійшов до берега, витягнув швидко, відправили назад”, — розповів Андрій.
Зараз розробники зайняті удосконаленням безпілотних човнів, радяться з військовими, проводять випробування.
“Це також є платформою для напрацювань певних технічних та інженерних рішень, тому, це така, досить універсальна річ”, — додав Андрій.
Українські захисники просять таких човнів побільше. Наростити обсяги виробництва сучасних видів зброї допомогли б іноземні інвестиції. Нещодавно в Києві відбувся перший міжнародний інвестиційний саміт. Дводенний форум фахівці оборонного кластера BRAVE1 (Брейв Ван) організували, щоб привернути увагу до українського ВПК вітчизняних та іноземних інвесторів, об’єднати інженерів, військовослужбовців, урядовців та експертів галузі. За результатами саміту розробники та інвестори вже активно обговорюють інвестиційні угоди, прогнозована вартість яких сягає 50 млн доларів.
Читайте також: США виділяють новий пакет допомоги на 425 млн дол. із додатковими системами ППО — головне з розмови Зеленського та Байдена