Мігранти в Росії перебувають під тиском, схожим на той, що був у 1990-ті роки. Попри отримання російського громадянства, вони, як і раніше, вважаються мігрантами і стикаються з погрозами депортації, насильства і примусової мобілізації для участі в повномасштабній війні проти України. Про це сьогодні, 15 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів правозахисник Карімджон Єров.
“Останнім часом бути мігрантом у Росії дуже складно. Це один із найскладніших періодів; можна сказати, що це практично повернення на початок 90-х, коли мігранти тільки почали приїжджати в Росію, і не було жодної нормальної влади, а тільки бандити і бандити у формі — той самий ОМОН, МВС та інші структури. Мігрантам важко, тому що будь-якої миті їх можуть депортувати, побити або насильно відправити на війну, попри слова про те, що це справа добровільна”, — сказав він.
За його словами, таке може статися, якщо мігрант потрапить до поліції або спецприймальника за дрібне правопорушення, а також під час подачі документів на отримання певних послуг.
“Років 5-10 тому було набагато краще; зараз повертаємося в 90-ті. Наприклад, прості мігранти ще можуть виїхати і приїхати, але ті, хто отримав громадянство і вибрав другу батьківщину — Росію, щоб надалі їхня сім’я жила добре, вони прорахувалися”, — зазначив Єров.
Правозахисник підкреслив, що, попри отримання цими людьми російського громадянства, силові структури і влада, як і раніше, вважають їх мігрантами.
“Тому найсильніше постраждали саме вони. Тепер вони не знають, що робити. З одного боку, їм доводиться або йти на війну і вмирати, не розуміючи за що, стаючи агресорами, що в ісламі вважається великим гріхом. За нашими законами їх можуть покарати за участь у військових діях. А якщо вони спробують втекти, їх, найімовірніше, легко повернуть назад у Росію, і в цьому разі в них дуже малі шанси, щоб вижити”, — резюмував Карімджон Єров.
Читайте також: На їхні права не зважають і відправляють на війну проти України: експерти про проблеми мігрантів у Росії