Російський флот паралізований в Азово-Чорноморському регіоні, заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук. Москва досі вважає себе потужною морською державою, але насправді Чорноморський флот після того, як Сили оборони знищили близько третини його кораблів, не здатний впливати на перебіг бойових дій, повідомляє FREEДОМ.
“Навіть попри те, що деякі одиниці [російського флоту] могли б перекинути внутрішніми водами, вони цього робити не будуть, тому що не можуть впоратися навіть з тими одиницями, що у них залишаються в Чорноморському флоті, який фактично паралізований в Азово-Чорноморському регіоні. Щодо інших акваторій, як, наприклад, Середземномор’я, то звідти вони сюди також не можуть потрапити”, — прокоментував речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі марафону “Єдині новини”.
З початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ знищили близько третини кораблів російського Чорноморського флоту. У переліку втрат — різні типи військових суден: від ракетних крейсерів і великих десантних кораблів до патрульних і десантних катерів.
“Десант їм [росіянам] висадити, звісно, складніше. Для цього їм потрібно придушити наші берегові ракетні системи, які розташовані у нас на узбережжі Одещини та Миколаївщини. Тим більше, що вони втратили багато десантних кораблів”, — зазначив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України Андрій Риженко.
З 10 до 16 вересня після дворічної перерви Військово-морські сили Росії провели стратегічні навчання “Океан-24”. У пропагандистських ЗМІ повідомили: у маневрах взяли участь понад 400 кораблів, 120 літаків та 90 тис. військовослужбовців. Операції проводили в Баренцевому, Балтійському, Середземному та Каспійському морях, а також у Тихому та Північному Льодовитому океанах. У звіті Міністерства оборони Великої Британії йдеться, що заявлена кількість російської військової техніки перебільшена.
“Навчання справді проводилися в цих районах, але Росія майже напевно сильно перебільшила ці цифри, оскільки нині у них можуть взяти участь лише близько 300 судів. Навчання “Океан-24”, ймовірно, були спробою продемонструвати можливості попри війну, — припустило Міністерство оборони Великої Британії в соцмережі X.
На думку експертів, Росія намагається створити загрозу і на Тихоокеанському рубежі. Нещодавно в Санкт-Петербурзі на воду спустили дизель-електричний підводний човен Б-610 “Якутськ” проєкту 636 “Варшав’янка”. Субмарини цього типу є носіями ракет “Калібр”. “Якутськ” став шостим підводним човном цього класу в складі Тихоокеанського флоту Росії.
Читайте також: ЗСУ вражають військові об’єкти РФ у Криму — огляд (ВІДЕО)
Нагадаємо, три російські кораблі, серед яких два носії крилатих ракет “Калібр”, перебували у Чорному морі станом на ранок сьогодні, 15 жовтня.
Читайте також: Понад 50 млн тонн агропродукції транспортовано українським морським коридором