Російські окупанти проводять штурмові дії на кількох напрямках фронту, але про наступ не йдеться. Про це сьогодні, 15 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський.
“Ми сьогодні говоримо про безперервні спроби штурмових дій російських окупантів на різних ділянках фронту. Я хочу зробити акцент саме на штурмових діях, тобто не йдеться про якісь масштабні наступальні операції, а йдеться саме про ту тактику втискування, проштовхування через наші позиції, які противник на сьогодні використовує на різних ділянках фронту”, — сказав він.
Військовий експерт зазначив, що на Куп’янському напрямку відзначається відносна активізація противника. Російські окупанти, зокрема, зробили відчайдушну спробу прорватися до населеного пункту Синьківка, який розташований на березі річки Оскіл.
“І для нас він є дуже важливим пунктом постачання, тому що фактично завдання противника зрозуміле. Вони намагаються відрізати наше угруповання, яке веде бої на лівому березі Оскола. Це основне угруповання військ. Останнім часом вдалося стримати противника на цьому напрямку. Але вони не заспокоюються й продовжують спроби штурмових дій”, — сказав Грабський.
Зокрема, за його словами, останніми днями російські окупанти активізувалися в районі Часового Яру на Донеччині.
“Не маючи можливості штурмувати наші позиції в лоб, вони намагаються їх обходити, зосереджуватися в посадках, у руїнах будівель, таким чином продовжувати наступальні дії в досить екстенсивному темпі, тобто з витратою величезної кількості особового складу, з обмеженим використанням техніки, до речі, що теж свідчить про такий штурмовий характер дії обмеженими групами піхоти”, — сказав військовий експерт.
Грабський розповів, що російські окупанти намагаються прориватися в районі Торецька в Донецькій області. Там ведуться досить серйозні й дуже інтенсивні бойові дії безпосередньо в місті.
“Потрібно зазначити, що для української армії вони винятково невигідні, тому що ми не можемо використовувати там маневр озброєння, маневр вогнем. Тому ці бої мають такий затяжний характер. А на Покровському напрямку було відносно затишшя в певний момент, але воно було пов’язане не з тим, що противник втомився, а з тим, що йому необхідно було перегрупуватися. І починаючи з 13 жовтня ми спостерігаємо спроби противника просунутися далі в районі Мирнограда”, — сказав він.
Військовий експерт констатував, що противник не залишає в спокої Курахівський напрямок попри те, що росіянам там теж необхідна пауза для перегрупування військ. Вони там продовжують тиск вогнем, не припиняється використання КАБів, артилерії, мінометів. На думку Грабського, найближчим часом не доводиться говорити про якесь зниження активності щодо штурмових дій на цьому напрямку.
“Відносно новим для нас стало загострення ситуації на так званому Бердянському напрямку, або спроби противника відновити активні бойові дії в районі колишнього Времівського виступу, де вони намагаються вести штурмові дії”, — сказав військовий експерт.
Грабський пояснив, що не маючи достатньої кількості ресурсів, противник намагається своїми діями відволікти українські війська від можливості перекидання резервів та ресурсів на інші, більш гарячі напрямки, як-от Куп’янське, Покровське та Курахівське.
“І загалом ми й спостерігаємо такі бойові дії, але вони, знову ж таки, не мають характеру якогось масштабного наступу. Тобто з дуже великою часткою ймовірності, якщо я маю право висловити свою обережну думку, ми спостерігаємо, що противник поступово видихається. До того моменту, щоб він узагалі зупинив наступ, ще досить далеко, але ми бачимо вже ці об’єктивні ознаки втоми й необхідності зупинитися. Тим більше, ми прекрасно розуміємо, що з наближенням розпутиці ні про які масштабні наступальні операції не йтиметься”, — сказав він.
Читайте також: Майже 200 боєзіткнень з російськими окупантами відбулося за добу, половина — на Курахівському та Покровському напрямках
Нагадаємо, минулої доби українські захисники знешкодили 1 210 російських загарбників. Також ворог втратив 13 танків, 44 бойові броньовані машини, дев’ять артилерійських систем, 10 безпілотників оперативно-тактичного рівня, крилату ракету, 32 автомобілі та чотири одиниці спеціальної техніки.