17 жовтня глави міністерств оборони країн НАТО мають намір переглянути довгострокову політику Альянсу у відповідь на загрози з боку Росії. Новий глава НАТО Марк Рютте закликав не звертати уваги на ядерні погрози Путіна. І зазначив, що майбутні ядерні навчання продемонструють готовність блоку реагувати на шантаж Кремля, повідомляє FREEДОМ.
25 вересня кремлівський диктатор Путін запропонував внести зміни в ядерну доктрину РФ. У Москві заявили, що поправки можна вважати певним сигналом на можливе зняття заборони для України завдавати ударів західними ракетами вглиб території Росії. У відповідь новий глава НАТО наголосив, що Альянс сильний і може відповісти на будь-які погрози супротивників.
“Ми можемо протистояти будь-якому противнику. І нас ніколи не залякають ті, хто за межами НАТО намагається нам погрожувати. Краще б він (Путін, — ред.) це припинив”, — заявив Марк Рютте.
У НАТО анонсували проведення масштабних військових навчань Steadfast Noon, які щорічно відбуваються вже понад 10 років. У маневрах буде залучено близько 60 літаків із 13 країн. Участь візьмуть і бомбардувальники B-52, здатні нести ядерні боєголовки.
“Під час навчань особливу увагу буде приділено Великій Британії, Північному морю, а також Бельгії та Нідерландам. В умовах невизначеності життєво важливо, щоб ми перевіряли нашу оборону і зміцнювали її”, — зазначив Марк Рютте.
Основою ядерного стримування в рамках НАТО в Європі є сили США та Великої Британії. Також ядерна зброя є у Франції, але вона не включена в організаційну систему Альянсу. Ширший набір можливостей у сфері як ядерних, так і звичайних озброєнь має дати членам НАТО більш різноманітні варіанти реагування, зводячи до мінімуму ризик ескалації повномасштабного обміну ядерними ударами.
“Інші країни НАТО, зокрема ті, що не володіють ядерною зброєю, мають активніше брати участь у політиці ядерного стримування Росії, яка не тільки збільшила типи, кількість і точність своїх ядерних боєприпасів, призначених для застосування на полі бою, а й почала частіше та наочніше демонструвати проведення польових навчань [з їхнім застосуванням] та розгортання таких озброєнь”, — ідеться в доповіді американського Центру Стімсона з питань у сфері безпеки.
17 жовтня міністри оборони країн-членів Північноатлантичного альянсу обговорять нову стратегію НАТО щодо Росії у відповідь на її загрози. Це питання стало особливо актуальним після початку повномасштабної війни в Україні.
Читайте також: Захід перестав боятися ядерного шантажу Путіна — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, нова ядерна доктрина Путіна розширює підстави для застосування ядерної зброї Росією. РФ зможе використовувати її проти неядерної держави, але з певною підтримкою ядерної держави, а також у відповідь на масований запуск крилатих ракет, безпілотників або інших літальних апаратів по території РФ.