Більшість російських військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму мають серйозні проблеми як із захищеністю, так і відновленням після ударів. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Асоціації реінтеграції Криму Борис Бабін.
“Будь-який об’єкт, який є в Криму і який окупанти використовують для військових потреб, слід оцінювати за кількома категоріями. Перша — важливість. Друга — крихкість. Третя — захищеність та четверта — відновлюваність. Наприклад, у нафтобази в Феодосії була проблема з крихкістю. Тобто головне — до неї дістатися, а там уже, як то кажуть, четвертий день все палає”, — сказав він.
До всього, за його словами, нафтобаза має великі проблеми з відновленням, тому якийсь час Крим залишиться без цієї логістичної нафтопереробної артерії.
“Зверніть увагу, що з Кримським мостом основна проблема окупантів полягає в тому, що вони так і не змогли його повністю відновити. Тобто з 2022 року рух ним обмежений. Скажімо так, вони його привели в якийсь стан працездатності, але, наприклад, вантажі по ньому не перевозять і залучили більше поромну переправу. Але людей вони возять мостом, людей їм не шкода, якщо щось станеться”, — наголосив експерт.
Також міст тепер має досить “втомлені” рейки та конструкції, оскільки після вибуху вони трохи втратили міцність, додав Бабін.
“Однак проблема агресорів у тому, що у них не так багато банальних поромів. Згадаймо і про події останнього часу, коли на Керченській переправі згорів пором із вантажем. Він, наскільки я пам’ятаю, все ще перебуває на вантажному терміналі, а таких терміналів лише два, розумієте? Тобто дії Сил оборони вже значно ускладнили життя окупантам у перевезенні військових вантажів не лише мостом, а й поромною переправою”, — резюмував Борис Бабін.
Читайте також: Які військові об’єкти Росії в Криму вражають Сили оборони — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, у ніч на 4 жовтня Сили оборони уразили базу зберігання паливно-мастильних матеріалів у Воронезькій області Росії.