Залежність Заходу від постачання з Китаю суттєво обмежує запровадження жорстких антиросійських санкцій, що дозволяє Росії продовжувати отримувати необхідні технології та зміцнювати свої військові можливості. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.
“Як громадянин України, я ставлюся до цього вкрай негативно, тому що можливість Росії отримувати необхідні компоненти справді підтримує її здатність вбивати наших співгромадян та вести війну. Але як фахівець, як економіст, я чудово розумію, що, на жаль, це відображення загальної особливості побудови сучасної економіки, сучасного світу, який дуже взаємозалежний”, — сказав експерт.
Як він зазначив, країни Заходу сильно залежать від постачання низки найважливіших компонентів для електроніки з Китаю, який допомагає Росії оминати санкції.
“Включаючи базові речі — рідкісноземельні метали. На жаль, Китай може диктувати певні умови, тому жорсткість заходів у відповідь дещо обмежена. З іншого боку, Пекін має свої плани щодо Москви, точніше щодо територій і ресурсів Росії, тому він виступає посередником, виходячи зі своїх довгострокових інтересів. Це, на жаль, об’єктивна реальність”, — наголосив Жаліло.
Водночас, за його оцінкою, те, що світ поступово посилює антиросійські санкції, у тому числі обмежуючи операції через треті країни, все ж таки є дуже важливим сигналом.
Читайте також: Нові рамки для санкцій проти РФ затвердила Рада ЄС
Нагадаємо, російська економіка перебуває на межі катастрофи. Про це свідчать західні аналітики. Попри те, що офіційна російська статистика повідомляє про низьку інфляцію та економічне зростання, проблеми стають все очевиднішими. Майже 1,5 тис. міжнародних компаній вийшли із Росії, а освічені росіяни залишають країну. Дедалі більше грошей поглинає військово-промисловий комплекс, а витрати на соціальні сфери зменшуються.