Своїми атаками на судна, що перевозять українське зерно в Чорному морі, Росія намагається дестабілізувати ситуацію на світовому продовольчому ринку та завдати шкоди найбільш незахищеним жителям країн Азії та Африки. Про це сьогодні, 10 жовтня, на брифінгу в Брюсселі заявив представник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Петер Стано, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.
“За останні дні Росія посилила атаки на цивільні судна, що перевозять українське зерно в Чорному морі, що ще більше підриває глобальну продовольчу безпеку й свободу судноплавства. Учора два судна були атаковані балістичними ракетами в порту Одеси, одне з Панами та ще одне з Палау. Унаслідок атак на порт щонайменше 7 людей загинули та 11 дістали поранення. Кілька днів тому також було атаковано судно з Сент-Кітсу та Невісу. Минулого місяця Росія обстріляла судно, що перевозило зерно до Єгипту. А раніше атаковано судно з Туреччини — навіть із Туреччини! Усі ці країни, які Путін називає дружніми. Усі ці дії відбуваються на додаток до того, що Росія знищує зерносховища й портову інфраструктуру України щоденними цільовими атаками та продовжує красти українське зерно”, — розповів він.
Стано закликав представників світової спільноти засудити ці атаки та чинити тиск на Росію, щоб вона їх припинила.
“Усі ці дії є кричущим порушенням міжнародного права та мають бути негайно припинені. Росія безпосередньо атакує постачання продовольства найбільш нужденним людям. І це доводить рішучість Росії продовжувати перетворювати харчові продукти на зброю, що ще більш негативно впливає на глобальну продовольчу безпеку, наражаючи на ризик мільйони людей, не стільки в Україні чи в Європі, скільки найуразливіші верстви населення у країнах Азії та Африки. І це також відповідь Путіна всім тим, хто говорить, що мир із Путіним можливий. Ми закликаємо всі країни світу засудити атаки Росії на свободу судноплавства та на глобальну продовольчу безпеку. І також ми закликаємо їх чинити на Росію тиск, щоб вона негайно припинила ці атаки, а також незаконну агресію проти України”, — заявив Стано.
Представник зовнішньополітичної служби ЄС наголосив, що продовольча безпека є ключовим елементом резолюції Генеральної асамблеї ООН (щодо справедливого, всеосяжного та сталого миру в Україні від 24 лютого 2023 року), а також формули миру України та спільного комюніке Саміту миру у Швейцарії.
Читайте також: Росіяни знову вдарили ракетами по Одещині: 6 людей загинули, 8 постраждали