Конструкція та технології російського важкого ударного безпілотника С-70 “Мисливець” (“Охотник”) далекі від заявлених характеристик, а його ефективність у реальних бойових умовах викликає сумніви. Проте точніші висновки можна буде зробити після аналізу його внутрішніх систем фахівцями. Про це сьогодні, 9 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив авіаційний експерт Костянтин Криволап.
“Ідея безпілотника С-70 “Мисливець” з’явилася у 2009 році, у 2012 році було проведено тендер. Після — вони зварганили конструкцію, яку назвали стелс-технологіями. Але які стелс-технології, коли там стоять прості заклепки та нічим не покритий дюраль? Все це світитиметься на радарах за 500 кілометрів, як бомбардувальник Б-52”, — сказав він.
Як зазначив експерт, подібні безпілотні системи масою понад 20 тонн можна запускати лише у пустельній місцевості, де відсутні засоби протиповітряної оборони (ППО).
“Тоді вони там літатимуть і виконуватимуть якісь функції. Але в умовах, коли, перепрошую, муха пролетіти не може через лінію бойового зіткнення, — не варіант. Звичайно, необхідно дивитися та розбиратися, що там стоїть всередині цього С-70: американські чи європейські компоненти, та як вони спаяні. У принципі, який рівень технологічного складання цих елементів”, — наголосив Криволап.
Авіаексперт також зазначив, що в Росії заявляли про здатність безпілотника “Мисливець” протистояти системам радіоелектронної боротьби (РЕБ). Однак про наявність таких систем на борту поки що невідомо.
“Чесно кажучи, я не чекаю, що ми там побачимо щось незвичайне чи відбудуться якісь відкриття, бо коли його презентували та показали у 2019 році, перший політ відбувся не відразу. Вони мали великі проблеми з тим, щоб взагалі підняти його в повітря”, — розповів він.
З погляду конструкції у новітньому російському безпілотнику теж немає нічого нового, каже Криволап.
“Вони використовували центральну частину фюзеляжу та планера всього сімейства Су-27, тому що Су-27 — вдала технологічна платформа. Далі з’явилися Су-30, Су-34, Су-35 та Су-57 на базі тієї ж платформи. Тому в цьому виробі я бачу лише ознаки російської “аналоговнетної” зброї, яку я ставлю в один ряд з “Цирконом”, “Кинджалом”, “Буревісником”, “Сарматом” та іншими. Тобто коли одночасно намагаються вирішити безліч проблем, щоб виглядати більше, ніж є насправді… Вони говорять про штучний інтелект, що “Мисливець” вестиме повітряний бій, буде система наведення вогню, він працюватиме з ракетами “повітря-повітря”. Але це досить складні процеси”, — підсумував Костянтин Криволап.
Читайте також: РФ втратила прототип новітнього БпЛА “Мисливець” поблизу Костянтинівки — деталі (ВІДЕО)