Україна продовжує наполягати на необхідності отримання дозволу на далекобійні удари углиб території Росії. Все залежить від згоди провідних країн Заходу, включаючи Сполучені Штати, Францію та Німеччину. Важливим аспектом цього обговорення є засідання “Рамштайну”, де розглядатимуться всі нюанси підтримки Києва. Однак внутрішньополітичні чинники, такі як побоювання демократів у США напередодні виборів, можуть вплинути на ухвалення рішень щодо цього питання. Про це сьогодні, 9 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук Олексій Буряченко.
“Рамштайн” — це спільна платформа, створена з ініціативи Сполучених Штатів як країни-комунікатора, для задоволення потреб України під час війни з боку колективного Заходу та членів антипутінської коаліції. Якщо існують причини, які не дозволяють якісно провести засідання та задовольнити головні потреби України, про які ми говоримо вже кілька місяців і які обговорюються на серйозному рівні, воно буде перенесене”, — сказав він.
Буряченко зазначив, що ключовим питанням, яке Київ виносить на порядок денний, є далекобійні удари західною зброєю по військових об’єктах на території супротивника.
“Для справедливості зазначу, що не всі країни готові надати відповідний дозвіл. Але, друзі, нам усі й не потрібні. Нам потрібні три ключові країни, тому що далекобійні ракети Україні передають лише Сполучені Штати, Франція та Німеччина”, — наголосив експерт.
Він також розповів, що після нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до США у ЗМІ з’явилася інформація про те, що можливість використання ракет ATACMS для далекобійних ударів може бути дозволена лише після аналогічної згоди з боку Великої Британії щодо застосування ракет Storm Shadow.
“Чому? Існує ціла низка причин. Перша — політична, а друга — військова, оскільки ATACMS, по-перше, не є крилатою ракетою, як Storm Shadow, а є балістичною ракетою з досить серйозною ударною силою. Крім того, в межах виборчого політичного процесу в Сполучених Штатах демократи побоюються таких різких рішень, і не через страх перед ескалацією, як пишуть у ЗМІ, звісно. На жодні “червоні лінії” Російської Федерації не дивляться ані в Сполучених Штатах, ані в Європейському Союзі. Вони бояться лише внутрішньополітичної дестабілізації, маючи на увазі насамперед Сполучені Штати, а також можливості використання цього питання як додаткового аргументу з боку команди Дональда Трампа”, — підсумував Олексій Буряченко.
Читайте також: Україні важливо отримати добро на далекобійні удари західною зброєю по території РФ — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, засідання у форматі “Рамштайн” не відбудеться 12 жовтня. Зустріч лідерів США, Великої Британії, Франції та Німеччини також переноситься. Про це повідомив спікер уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.