Швеція і Фінляндія розуміють необхідність наявності сильної армії, особливо з огляду на досвід України у протистоянні неспровокованій агресії Росії. У зв’язку з цим вони активно розвивали свої збройні сили в позаблоковому статусі й дійшли висновку, що колективна безпека в межах Північноатлантичного альянсу (НАТО) допоможе їм ще більше. Про це сьогодні, 8 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.
“Жодних проблем у Швеції та Фінляндії з підготовкою до можливого відбиття агресії Росії немає. Раніше вони були нейтральними і спиралися тільки на власні збройні сили, тому приділяли серйозну увагу армії, проблемам безпеки, фінансуванню збройних сил і посилювали себе, на відміну від України”, — сказав він.
2010 року Україна проголосила нейтралітет і позаблоковий статус, але через прямий вплив Москви на політику Києва армія замість зміцнення піддавалася ослабленню.
“Так, псевдоаналітики і псевдоексперти, які приїжджали з Москви, пропонували наступне: якщо НАТО не нападе на Україну, а Росія тим паче, адже це братня країна, то Україні взагалі не потрібна армія. Потрібні тільки поліцейські системи, щоб підтримувати порядок на вулицях, а армія зовсім не потрібна. Тобто такий наратив впроваджувався”, — наголосив Джердж.
Тому, на відміну від України, яка до початку російської агресії фактично була нейтральною державою і послаблювала свої збройні сили, Швеція та Фінляндія значно їх посилювали.
“Однак вони, вочевидь, порахували, що цього недостатньо. Краще бути в системі колективної оборони в межах НАТО, тому ці країни сьогодні входять до Альянсу і, як бачите, активно допомагають іншим країнам, балтійським країнам, зміцнювати свою безпеку”, — підсумував Сергій Джердж.
Читайте також: Східний фланг НАТО готується оборонятися від РФ — як це відбувається (ВІДЕО)