Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожує привезти нелегальних мігрантів на головну площу бельгійської столиці. Як пише видання Politico, протистояння Будапешта і Брюсселя загострюється. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель звинуватив Угорщину в підриві єдності Євросоюзу — насамперед у тому, що стосується підтримки України, про це — в сюжеті телеканалу FREEДOM.
Якщо Євросоюз не припинить карати Угорщину за те, що вона не виконує загальні для ЄС правила щодо надання притулку іноземцям, то Будапешт відправить мігрантів до Брюсселя, заявив прем’єр-міністр Віктор Орбан.
“Бюрократи в Брюсселі, здається, не розуміють повідомлення. Якщо вони продовжуватимуть нас переслідувати, використовуючи закон про нелегальних мігрантів, ми перевеземо мігрантів від угорського кордону до головної площі Брюсселя“, — написав Віктор Орбан у соцмережі Х.
Річ у тім, що в червні Угорщина за рішенням Європейського суду отримала 200 млн євро штрафу за невиконання вимог європейської міграційної політики. Будапешт платити відмовляється. Тож Єврокомісія активізувала спеціальну процедуру вирахування цих коштів. Так, Угорщина має сплатити разовий штраф у розмірі 200 млн євро плюс пеню — мільйон євро за кожен день прострочення. Погроза Угорщини відправляти мігрантів до Брюсселя свідчить про неповагу до європейських інститутів і спільної політики, вважають в уряді Бельгії.
“Як країни-члени Європейського Союзу ми повинні працювати разом для проведення справедливої, гуманної та ефективної міграційної політики. Одностороннє перекладання відповідальності за допомогою подібних погроз підриває солідарність і співробітництво в межах Союзу”, — заявив державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур.
Угорщина підриває європейську єдність, переконаний глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Насамперед у питанні допомоги Україні. Боррель розкритикував Будапешт за приєднання до китайсько-бразильської так званої мирної ініціативи.
“Є певні країни-члени, не так багато, можливо, тільки одна, звісно, не наймогутніша, яка починає думати категоріями капітуляції, говорячи про мир. І я вперше бачу, що держава-член ЄС бере участь у зустрічі, скликаній Китаєм і Бразилією, щоб обговорити мир за іншим підходом, аніж план Зеленського”, — зазначив верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.
У вересні в Міністерстві закордонних справ КНР заявили, що Китай і Бразилія створять платформу “Друзі миру” з метою так званого мирного врегулювання в Україні. Війну Росії проти України ініціатори платформи називають кризою, Москву агресором не вважають, закликають до деескалації, але жодного слова не кажуть про те, що російська армія має покинути територію України. Низка держав оголосила про готовність приєднатися до ініціативи. Зокрема Туреччина, Казахстан, Саудівська Аравія, Мексика, Замбія, Кенія. І єдина країна-член ЄС — Угорщина. Раніше міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила: варто задуматися про доречність членства Угорщини в Євросоюзі, якщо цінності Будапешта настільки відрізняються від решти Європи.
Читайте також: Україні необхідно вести постійну дипломатичну роботу з Угорщиною, — Левусь