Шлях України до НАТО є безповоротним, але як один із варіантів обговорюється план, коли, можливо, до Альянсу запросять частину території України, яка контролюється урядом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.
Він зазначив: формула про те, що як тільки закінчиться війна, Україну запросять до НАТО, є бажаною, але вона не звучить. Поки що йдеться про те, що шлях України до НАТО є безповоротним.
“Це, звісно, гарне формулювання, але воно нічого не говорить ні про умови, ні про терміни. В американській пресі останній тиждень знову активно обговорюється план на рівні експертів і журналістів, які посилаються на неназвані джерела в американській владі, про те, що більш серйозно обговорюється так званий німецький варіант. Тобто коли, можливо, до НАТО запросять ту частину території України, яка контролюється урядом. Так, як це було з Німеччиною 1955 року, коли Західна Німеччина стала членом НАТО, отримала гарантії колективної безпеки, а після возз’єднання Німеччини, вони чекали 35 років, але тільки після возз’єднання вся територія Німеччини стала членом НАТО. Не виключено, що це один із варіантів, який буде обговорюватися цього тижня. Але це не єдиний і, ймовірно, навіть не головний варіант”, — сказав Попов.
Експерт не виключає, що на 25-му засіданні Контактної групи з питань оборони України можуть бути озвучені терміни вступу країни до Альянсу.
“Насправді технічні умови Україна фактично виконала. Ми виконуємо адаптовану щорічну національну програму співробітництва, ми виконуємо всі індикатори щодо сумісності та управління збройними силами, навіть щодо калібрів боєприпасів. Заклики до реформ політичної системи — вони лунають також і в наших меморандумах з Європейським Союзом, і Україна теж періодично рухається доволі активно в цьому напрямку. Тому умови, найімовірніше, політичні, — це діалог між НАТО та Росією”, — вважає Попов.
Читайте також: На найближчому “Рамштайні” можуть ухвалити переломні в цій війні рішення — думка політолога
Нагадаємо, 25-та зустріч Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” відбудеться 12 жовтня. Це перше засідання лише на рівні лідерів країн. На ньому буде представлено український план перемоги.