Шість офіцерів із Північної Кореї загинули на тимчасово окупованій Росією території Донецької області внаслідок ракетного удару. Ще троє зазнали поранень, повідомили українські ЗМІ з посиланням на джерела у розвідці. Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов ставить КНДР на перше місце за обсягами та значущістю підтримки режиму Путіна. Ще один союзник Москви — Тегеран. Партнери України звинувачують його у постачанні Росії балістичних ракет, повідомляє FREEДОМ.
Половина із 3 млн артилерійських снарядів, які російська армія використовує за рік, — із Північної Кореї, пише The Times з посиланням на дані західної розвідки. Росія потрапила в залежність від постачання боєприпасів із КНДР, зазначають аналітики.
За оцінками розвідки Південної Кореї, станом на літо 2024 року Північна Корея передала Російській Федерації 5 млн снарядів. Найчастіше вони низької якості, але кількість дозволяє Росії продовжувати війну проти України. Не високо оцінюють експерти й північнокорейські балістичні ракети KN23, які Пхеньян постачає Москві.
“Під час завдання ударів по різних складах, а також по залишках засобів нападу, які вивчалися, підтверджувалося, що це з Північної Кореї”, — говорить засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.
Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов поставив Північну Корею на перше місце за обсягами та значущістю підтримки режиму Путіна.
“Як керівник розвідки я можу прямо сказати: те, що вони постачають балістичні ракети, — це неприємно для нас, але це не ті обсяги. А ось щодо боєприпасів — це критично для нас. На жаль, можу сказати, що з цим поки що ми не можемо нічого вдіяти. Це така прикра правда”, — сказав керівник ГУР МО України Кирило Буданов на XX щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.
Тим часом на окупованій російською армією території Донецької області загинуло шестеро офіцерів із Північної Кореї. Це сталося 3 жовтня.
“Присутність військових КНДР у Донецькій області стосується переважно невеликої кількості інженерних військ та пов’язана з тим, що велика кількість боєприпасів із КНДР — поганої якості. Ці військові супроводжують вантажі, фіксують брак та стежать за використанням боєприпасів російською армією”, — прокоментував керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко у Telegram.
“Є певна техніка [з КНДР], і є, можливо, специфіка, тому що вона подібна до колишньої радянської, російської, але водночас для більшої ефективності потрібно залучити фахівців, і вони це роблять”, — припустив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.
Ще один союзник Москви — Тегеран. У вересні США, Франція, Німеччина та Велика Британія офіційно звинуватили Іран у постачанні балістичних ракет Росії для використання у війні проти України.
Іран — один із рекордсменів за кількістю санкцій у світі. Черговий пакет обмежень щодо Ірану Сполучені Штати та Велика Британія назвали точковим. Вони спрямовані на кілька ключових фігур, які, за даними західних розвідслужб, особисто залучені до ланцюжка постачання Москві балістичних ракет і безпілотників.
Європейський Союз також готує санкції щодо десятка іранських фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із машинобудівною, металургійною та авіаційною галузями, пише агентство Bloomberg. Очікується, що перший пакет обмежень схвалять на саміті лідерів ЄС у Брюсселі. Раніше Держдепартамент США ввів санкції щодо головного іранського авіаперевізника Iran Air.
“Той рівень санкцій, який запроваджуватиме проти Ірану, можливо, створить незручності для іранських пасажирів, які любили літати до Європи. Нині вони, швидше за все, літатимуть через Туреччину. Це показово, але особливо сильного удару по позиціях Ірану тут ми не очікуємо. Єдина можливість зараз протидіяти цьому — постачання нам озброєння та дозвіл бити по території Росії”, — вважає директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
У жовтні в Казані в межах саміту БРІКС Російська Федерація та Іран можуть підписати угоду про всеосяжну співпрацю. Деталі документа поки невідомі, але, ймовірно, він буде аналогом договору, який під час візиту до Пхеньяна Путін підписав із північнокорейським диктатором Кім Чен Ином.
Читайте також: Дедалі більше залежить від союзників: про що домовляються Росія та Іран (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, Північна Корея надає Росії близько 3 млн снарядів на рік, які Кремль використовує проти України. Про це виданню The Times розповіло джерело в західній розвідці.
Читайте також: Північна Корея зацікавлена спрямувати свої війська воювати на боці РФ проти України — доводи експосла