57 бойових зіткнень відбулося на фронті сьогодні, 2 жовтня, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. З метою збереження особового складу ЗСУ вийшли з міста Вугледар Донецької області, передає FREEДОМ.
Російська армія продовжує обстрілювати прифронтові населені пункти в Сумській і Чернігівській областях.
Загарбники намагалися штурмувати на Куп’янському напрямку, а також завдавали бомбових ударів по Зеленому Гаю та Вишневому.
На Краматорському плацдармі Сили оборони відбили атаки росіян біля Іванівського та Білої Гори, однак окупанти, своєю чергою, завдали авіаударів по Никифорівці та Часовому Яру.
Найгарячіший сьогодні — Курахівський напрямок, де противник атакував біля населених пунктів Цукурине, Георгіївка, Курахове, Костянтинівка та Катеринівка.
“У ворога залишилося два аргументи — “гарматне м’ясо” та авіація. Якщо хоча б одна з цих складових на сьогодні “кульгала”, то ситуація на фронті змінилася б із позитивом для нас. Поки ж ці компоненти присутні”, — зазначив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
ЗСУ вийшли з міста Вугледар, розташованого на півдні Донецької області. Метою відходу було збереження особового складу та бойової техніки, повідомили в оперативно-стратегічному угрупованні військ “Хортиця”. За їхніми даними, унаслідок тривалих боїв противник не полишив спроб захопити місто і зумів спрямувати резерви для проведення флангових ударів.
Вугледар розташований приблизно за 57 км від Донецька. Оборонна операція в цьому районі тривала два роки.
“Зазнавши чисельних втрат внаслідок тривалих боїв, противник не залишив спроб захопити Вугледар. У намаганні за будь-яку ціну взяти місто під контроль, зумів спрямувати резерви для проведення флангових ударів, які виснажили оборону підрозділів Збройних сил України. Внаслідок дій противника виникла загроза оточення міста. Вищим командуванням віддано дозвіл на здійснення маневру з виведення підрозділів з Вугледара з метою збереження особового складу та бойової техніки і зайняття позицій для подальших дій”, — пояснив речник ОСУВ “Хортиця” Назар Волошин.
Аналітики американського Інституту вивчення війни заявили, що захоплення росіянами Вугледара кардинально не змінить перебіг наступів РФ у Донецькій області. Здебільшого тому, що цей населений пункт не є особливо важливим логістичним вузлом. Крім того, до 1 жовтня російські окупанти контролювали більшість основних доріг, що ведуть до Вугледара. Це означає, що загарбники вже мали можливість певною мірою перешкоджати українській логістиці в цій частині фронту.
“Наступ росіян на Вугледар почався понад два роки тому. Понад два роки. Давайте порахуємо той ресурс, який знищили наші Сили оборони, і яка ціна захоплення цієї вже випаленої землі, яку сьогодні із себе представляє Вугледар. Але якраз говорить про справжні цілі їхньої “СВО”, коли ні про яке “звільнення і 8 років бомбили Донбас” не йдеться. Ми прекрасно розуміємо, що це спроба знищити Українську державу і це геноцид українського народу, мирних людей, насамперед”, — наголосив Сергій Братчук.
РФ готується до безпрецедентної атаки на Керченський міст. У районі переправи з’явилися дві системи ППО “Панцир”, повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер”. Про нарощування оборонних споруд свідчать супутникові знімки, опубліковані аналітиками.
Росія почала розміщувати баржі на південній стороні моста ще на початку травня. Раніше встановлені бар’єри були пошкоджені штормами. Наприкінці вересня кількість барж значно збільшилася. Це, як зазначають експерти, свідчить про те, що Кремль занепокоєний не лише загрозою з моря, а й намагається захистити міст від атак з повітря.
Читайте також: Сили оборони України вийшли з Вугледара — що відомо
Як повідомлялося раніше, Збройні сили України за минулу добу ліквідували 1 130 російських солдатів. Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ втрати російської армії перевищили 655 тисяч. Також українські військові за добу знищили 4 російські танки, 32 бойові броньовані машини, 14 артилерійських систем. Крім того, Сили оборони України збили 26 російських БпЛА оперативно-тактичного рівня, а також вразили 75 одиниць автомобільної, спецтехніки та цистерн із паливом.