Призов до армії триває три місяці. У цей час росіянам призовного віку, які не хочуть потрапити на військову службу, треба різними способами намагатися його уникнути. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав російський журналіст Олексій Левченко.
“Зараз призову ще можна буде досить легко уникати, бо хоча штраф за неявку до військкомату підвищили, але це не так багато — 30 тис. руб. (близько 330 дол.) за те, щоб тебе не вбили на війні. Це не така велика плата. Коли запрацює електронний реєстр, повістка вважатиметься автоматично врученою, як тільки вона там з’явилася, і на людину накладатимуться всі можливі обмеження. Швидше за все, це призведе до того, що різко зросте ринок “відкосу” від армії по здоров’ю, який існує і зараз, але, ймовірно, що ми побачимо його істотно більший попит, — пояснив він.
Левченко повідомив, що в Росії існує альтернативна військова служба.
“Хоча досвід показує, що скористатися цією можливістю практично ні в кого реально не виходить. Є дуже мало прикладів, коли люди зуміли довести, чому вони мають йти на альтернативну службу. Закон про неї від початку було написано так, щоб люди не могли цим користуватися”, — зауважив журналіст.
За його словами, якщо росіянин призовного віку хоче виїхати з країни, щоб не потрапити до армії, зробити це треба до початку призову.
“Після того, як призов розпочнеться, і вам вручать електронну повістку, буде закритий кордон. Або якось треба ховатися у не дуже очевидних містах та населених пунктах, де не розвинена система відеоспостережень, де буде складно шукати. Хоча це буде загрожувати в нових умовах, у тому числі й кримінальною відповідальністю за ухилення від призову. Тобто тут високі ризики, — звернув він увагу.
Читайте також: У РФ гарантії неучасті призовників у бойових зіткненнях на лінії фронту не мають юридичної основи — розбір адвоката
Нагадаємо, з 1 жовтня у Росії розпочнеться осінній призов.