Всупереч серйозним руйнуванням Керченського (Кримського) мосту у 2022 році, він досі виконує одну з основних функцій — слугує логістичною переправою для постачання російських окупаційних військ. Єдиний спосіб зруйнувати цей логістичний ланцюжок — зруйнувати міст. На цьому в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
“Керченський міст дійсно був сильно пошкоджений 8 жовтня 2022 року. Протягом року його ремонтували. Зараз мостом ходять пасажирські поїзди. Водночас проходження мостом ешелонів із боєприпасами або паливом обмежується. Наразі загальна кількість вантажів, які перевозяться через міст до Криму, оцінюється у 25%. Решта перевозиться через Приазовський перешийок, де будується і залізниця, і т.д.“, — розповів Риженко.
За його словами, на Керченський міст потрібно дивитися з погляду досягнення такого операційного ефекту, як перерізання шляху логістики всьому російському військовому контингенту, що перебуває в Криму.
“Для досягнення мети потрібно провести низку дій. Вони базуються на основі ударів і ефектів. Потрібно зробити так, щоб ці удари з відповідними ефектами по Кримському мосту максимально негативно зіграли проти противника в плані його забезпечення. Тобто, наприклад, тоді, коли цей міст залишиться єдиним засобом постачання якихось вантажів. Я думаю, що українські військові аналізують ці моменти“, — зазначив капітан 1-го рангу запасу.
Він також наголосив: противник відчуває, що такі удари можуть бути, бо зараз з’явилася інформація про те, що він перекидає до Керченського мосту додаткову кількість сил протиповітряної оборони (ППО).
“Тобто це говорить про те, що у противника є підозра, що можливі удари з повітря. Крім того, відомо, що він побудував біля мосту якусь дуже громіздку конструкцію огороджень із барж, які фактично перекривають увесь Керченський канал, за винятком тільки його судноплавної частини. Знову ж таки — для того, щоб не дати зайти морським дронам і здійснити підрив під мостом. Противник дуже боїться руйнування Керченського мосту. І його страхи обґрунтовані”, — резюмував Андрій Риженко.
Читайте також: Незаконна споруда: Україна вимагає демонтувати Керченський міст (ВІДЕО)