Угорщина тисне на європейські інституції та намагається зберегти відносини з Росією і Китаєм. Попри суперечливість політики Будапешта, Україні важливі двосторонні відносини з Угорщиною. Тому Києву необхідно вести гнучку політику щодо Будапешта, а ЄС має шукати важелі впливу на нього. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
“Це усталена модель угорської політики, зорієнтована, з одного боку, на тиск і пресинг європейської інституції, з іншого боку, утримування відносин і з Росією, і з Пекіном. Ця політика йде всупереч із загальною політикою Європейського Союзу, що, безумовно, викликає роздратування і певні санкції, які вже запроваджено проти Угорщини”, — пояснив він.
Переговори в контексті двосторонніх відносин Угорщини та України будуть важкими, й Києву варто очікувати неприємних сюрпризів, зазначив експерт.
“Оцінюючи фактор Угорщини, я б виділив двосторонні відносини України та Угорщини в контексті майбутнього переговорного процесу. Це для нас вкрай важливо, і тому потрібна гнучка політика щодо Угорщини. Я думаю, що найближчим часом ми почуємо про якісь нові ініціативи на угорському напрямку. З іншого боку, буде залучено комплекс інструментів. Я думаю, найближчим часом усе-таки якісь кроки в цьому напрямі буде зроблено щодо активнішого та ефективнішого впливу на угорську сторону в контексті загальної політики Європейського Союзу”, — розповів він.
Читайте також: Угорщина розглядає Росію як стратегічного партнера — нові заяви Будапешта та реакції (ВІДЕО)