Частина країн Європейського Союзу оскаржує рішення Міжнародного валютного фонду щодо відновлення взаємодії з Росією. Своє невдоволення вже висловили Франція, Бельгія, Польща, а також кілька держав Балтії та Північної Європи. Дипломати ЄС бачать у цьому кроці пропозицію Путіну економічної допомоги та нормалізацію відносин із Москвою. Водночас те, як далі складеться співпраця МВФ та Росії, багато в чому залежатиме від позиції США. Таку думку сьогодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
“Поки що складно сказати, наскільки країни ЄС зможуть вплинути на рішення глави МВФ продовжити співпрацю з Росією. Очевидно, що МВФ рішуче налаштований направити свою місію до РФ. Однак багато залежатиме від того, як на це відреагують Сполучені Штати. Сьогодні США — основна економіка у світі. І це країна, де фізично знаходяться офіси МВФ та Світового банку, як і багатьох інших міжнародних інституцій. Тобто сам факт знаходження цих офісів у США — демонстрація ролі, яку США грає у світовій політиці”, — зазначив економіст.
За його словами, також багато залежатиме від того, наскільки країни Європи зможуть пояснити США, що вони не повинні заплющувати очі на подібні дії провідних міжнародних інституцій, які знаходяться на території США. І повинні дати чіткий сигнал, що такі дії МВФ — сигнал поділу світу на блоки, відновлення нової “осі зла”, якою є Москва, Тегеран, Пхеньян.
“Мені здається, що саме США у цьому питанні потрібно буде натиснути на МВФ і дати зрозуміти, що спроби нормалізувати відносини з РФ йдуть у розріз із прийнятою глобальною політикою. Має бути меседж: якщо МВФ хоче вести співпрацю з РФ, йому потрібно буде шукати офіс у Росії, тому що в США йому не раді. Я розумію, що це звучить нереалістично і жорстко, проте такі діалоги цілком можливі. Дивитимемося, як вся ця ситуація розвиватиметься”, — резюмував Іван Ус.
Читайте також: МВФ відновлює співпрацю з Москвою: цілі РФ та реакція ЄС (ВІДЕО)