Заява члена Комітету національної безпеки парламенту Ірану Ахмада Бакшаіша Ардестані про те, що Тегеран передає Росії зброю в обмін на продовольство, підтверджує, що країна перебуває на межі катастрофи. Ймовірність протесту всередині країни зростає і може призвести до революції. Таку думку сьогодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
“Це найбільш разюча заява, яку зробив депутат парламенту Ірану про те, що за продовольство передаються ракети. Зрозуміло, що це не так. Але те, що він визнав наявність таких глибоких масштабних проблем, що вони йдуть на погіршення стосунків з Європою і США в обмін на їжу, є визнанням глибокої кризи, яка є в Ірані. 25 млн людей в Ірані фактично голодуватимуть, якщо не отримуватимуть за талонами їжу від уряду. Країна на межі катастрофи”, — розповів він.
США, Франція, Німеччина і Велика Британія офіційно звинуватили Іран у постачанні балістичних ракет Росії для використання на війні проти України. Проти Тегерана США ввели нові санкції, які, зокрема, торкнуться іранської авіакомпанії Iran Air.
“Обмеження авіасполучення і санкції на авіакомпанію Iran Air — це доволі серйозно, оскільки більшість родин іранців на сьогоднішній момент має хоча б одного члена, який проживає за кордоном. Іранці дуже активно виїжджають, емігрують із країни. Це одна з країн, звідки люди тікають. Підтримка родинних зв’язків — це важлива частина сімейного життя людей. Заборона на авіасполучення ускладнюватиме людям можливість спілкуватися, зустрічатися, їздити одне до одного. На тлі всіх інших проблем, теоретично це може стати тією краплею, яка викличе новий протест, подібний до того, що був раніше 2022 року”, — пояснив експерт.
Читайте також: Євросоюз відповість Ірану санкціями за постачання балістики до РФ — що відомо (ВІДЕО)