На тлі можливої передачі Іраном балістичних ракет Російській Федерації, Україна повинна не розривати всі дипломатичні зв’язки з Іраном, а посилювати їх, щоб мати можливість донести власну позицію до Тегерана. Таку думку сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Правильна асиметрична відповідь — Заходу та Україні піти в бік відновлення комунікації з Іраном. Наприклад, для нас дуже важливо, щоб представництво України не просто було формально в Ірані, а щоб воно могло дуже чітко доносити позицію України. Я не згоден, що на тлі передачі балістики Російській Федерації взагалі потрібно розірвати відносини з Іраном. Потрібно шукати дійсно асиметричні рішення. Одним словом, нам потрібно більше діалогу з Іраном, зокрема й через консультації із Заходом”, — пояснив він.
Експерт упевнений, що Кремль міг запропонувати Ірану дуже вигідну угоду, від якої було складно відмовитися.
“Насамперед варто зазначити, що Іран користується слабкістю Російської Федерації. І коли Російській Федерації нічим понад місяць відповісти на успішну Курську операцію, швидше за все, Кремль готовий був піти на дуже багато, щоб отримати посилення своєї балістичної компоненти. Іран — єдине місце, де Путін міг добути хоч щось вартісне”, — зазначив він.
Своєю передачею ракет Росії Іран послав сигнал США, що для нього ядерна програма пріоритетна, вважає Буряченко.
“З одного боку, Російська Федерація могла зробити пропозицію, від якої неможливо було відмовитися. З іншого — Іран намагається зі свого боку натякнути насамперед Сполученим Штатам Америки на те, що він однаково перебуває в межах своїх колишніх пріоритетів — відновлення ядерної програми. І тому, мені здається, Іран якраз і передав РФ тільки ракети малої дальності”, — констатував він.
Читайте також: Як світова спільнота відреагувала на передачу ракет Іраном Росії — деталі (ВІДЕО)