За результатами так званих місцевих виборів у Росії обрався дуже невеликий відсоток учасників війни проти України. Сам процес не мав жодних ознак виборів, його правильніше називати електоральним заходом. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала політична аналітикиня та головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.
“Якихось ознак виборів тут ще менше, ніж було за радянських часів… За радянських часів принаймні ці депутати забезпечували зв’язок із виборцями. Вони проводили прийоми, якісь скарги доносили до виконавчих органів. Сьогоднішні депутати — це просто повна фікція. І чому б не обрати якогось невеликого, до речі, якщо подивитися, відсотка військових серед решти депутатів”, — коментує вона.
Потрапити у депутати випадковому “зеку”, на думку Курносової, навряд чи вдасться. Тим більше, що на війну проти України масово вирушають опальні чиновники, які не ризикують бути вбитими на ній, зате позбавляються судимості.
“Якщо сьогодні когось садять, ми ж бачимо, що чиновники досить часто йдуть на війну. І якщо вони мають достатньо грошей, щоб там, відповідно, все проплатити, то ця війна виявляється абсолютно безпечною, це десь у штабі. І через якийсь час він назад повертається вже зі знятою судимістю. Пригожин на цьому заробляв гроші, але й без Пригожина також є ті, хто на цьому гроші заробляє. Тому якщо такий механізм склався, значить, він уже нікуди не подінеться. Щодо якихось випадкових “зеків”, тобто маніяків, убивць, ґвалтівників, серійних убивць, то, звичайно, набагато вища у них ймовірність потрапити у шкільні вчителі, ніж у депутати. Тому що в шкільні вчителі цих ґвалтівників беруть прямо із задоволенням і навіть спеціальні курси для них відкривають”, — прокоментувала Ольга Курносова.
Читайте також: “Герої СВО” стають частиною влади: про результати регіональних виборів висловився Єловський
Нагадаємо, у Росії понад 300 учасників війни проти України отримали депутатські мандати на регіональних виборах.