Росія не може дозволити собі підтримувати технологічну базу енергетики. Вона — на межі вимирання. Імовірність локальних катастроф зростає. Про це сьогодні, 13 вересня, сказав доктор економічних наук, громадський діяч та ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко, коментуючи в ефірі FREEДОМ заяву міністра енергетики РФ про вичерпання резервів.
“Технологічна база для енергетики — на межі вимирання, так скажу, бо щороку потрібно вкладати колосальні кошти у ремонт, заміну, модернізацію багатьох компонентів, які забезпечують енергетичне життя країни. Наразі всі ці інвестиції заморожені. Це може призвести до того, що в екстремальних ситуаціях — морози, якась тимчасова відсутність електрики — ймовірність локальних катастроф зростає. І вони будуть 100%”, — каже він.
Економіст зазначає, що в цьому суть Росії, яка завжди хотіла зробити погано для інших, а не добре — для себе.
“Мета — зробити гірше для сусідів. А свої люди, свої підприємства, сім’ї їх не цікавлять… Якби Путін замість того, щоб за один день запускав ракет і дронів більше, ніж на один мільярд доларів, цей мільярд пустив би в енергоефективність, підготовку до зими, то життя було б набагато краще у населення Росії… [Населенню] спершу треба зрозуміти, що саме через те, що колосальні кошти спрямовані на руйнування енергоструктури України, енергоструктура Росії деградуватиме, і хаос там зростатиме”, — коментує Савченко.
На його думку, проблеми в російській енергоструктурі наростатимуть і без зовнішнього впливу, проте Україна не дивитиметься мовчки, як російські ракети та дрони руйнують українську енергоструктуру.
“Будуть удари у відповідь. Причому по наростаючій… Усі ми сподіваємося, що західною зброєю нам дозволять бити по військовій інфраструктурі, по військових об’єктах, а тоді ми можемо набагато більше ударних дронів направити на відповідні удари. І я вірю, що вже незабаром за один зруйнований енергооб’єкт в Україні буде 4-5 зруйнованих у Росії”, — додав Олександр Савченко.
Читайте також: Росія — під атаками дронів: оцінки втрат (ВІДЕО)
Нагадаємо, південь Росії цього літа пережив енергетичний колапс. Декілька мільйонів людей у спеку залишилися без електропостачання. Це був уже третій за пів року комунальний колапс у Росії. Взимку відзначалися перебої з опаленням, навесні — повінь.