Після передачі Іраном балістичних ракет Росії для союзників України втратили свою дієвість “червоні лінії” щодо заборони використовувати західну зброю по військових об’єктах РФ глибоко в тилу. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
“Я думаю, що все-таки йде до того, що ми отримаємо дозвіл безпосередньо від Сполучених Штатів для використання далекобійного озброєння по території російського агресора. І все одно до цього рішення необхідно правильно підвести, зокрема інформаційно. А після того, як стало відомо та є підтвердження різних розвідок про те, що 4 вересня Російська Федерація отримала 220 балістичних ракет Fath-360 іранського виробництва, то цілком очевидно, що зараз вже і в цьому питанні “червоні лінії”, які були озвучені, вони втратили свою дієвість, втратили свою актуальність. Тому я думаю, що дійсно в рамках цього тижня ми можемо отримати довгоочікуване рішення”, — сказав він.
Політолог нагадав, що Нідерланди дозволили ЗСУ бити своєю зброєю по об’єктах у тилу РФ. Такий дозвіл на удари по Росії прямо стосується винищувачів F-16, які Нідерланди передають Україні. Чаленко не виключає, що й інші західні партнери можуть наслідувати їхній приклад.
“Ось, наприклад, є позиція Італії, яка забороняє використовувати їхнє озброєння на території країни-агресора. Якщо говорити безпосередньо про далекобійне озброєння, то, думаю, цей пазл майже збереться. Точно три з чотирьох країн дадуть нам зелене світло. Крім Сполучених Штатів, відповідно, Велика Британія, Франція. Ну, очевидно, що Німеччина з TAURUS знову буде тягнути цю малину, але все ж таки. Зараз також цікава роль подальшого розвитку ситуації”, — сказав він.
Чаленко зазначив, що Швеція в новому пакеті допомоги для України зробила натяки на передачу в майбутньому винищувачів Gripen.
“Ці натяки там, скажімо, не такі тверді. Зрозуміло, що необхідне ще буде політичне рішення, але Gripen зі свого боку, до речі, це та платформа, яка дасть змогу запускати якраз TAURUS, про які я зараз і говорив. Тому ми бачимо зараз поступово таке відкриття можливостей для Сил оборони України. Хоча, звісно ж, хотілося б, щоб ось ця поступовість відбувалася в набагато активніші строки, оскільки знову-таки це питання безпосередньо життя і наших військовослужбовців, і наших цивільних”, — сказав політолог.
Читайте також: Нідерланди засудили постачання балістичних ракет Іраном до Росії
Нагадаємо, Європейський Союз назвав правдивою інформацію про те, що Іран поставив Росії балістичні ракети малої дальності. Цю заяву було зроблено після того, як Кремль відмовився прямо заперечувати звинувачення і підтвердив свою співпрацю з Тегераном.