Особиста участь президента України Володимира Зеленського в міжнародних форумах та інших заходах допомагає привернути більше уваги до війни та її наслідків, а також посилити допомогу державі від партнерів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 вересня, сказав президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний, коментуючи візит глави Української держави до Італії.
“Президент персонально повинен підіймати градус подібних зустрічей і форумів, тому що до нього прикуто більше уваги й медіа, й аудиторії, ніж до будь-якого іншого керівника того чи іншого відомства. Усе-таки глава держави, яка перебуває у війні, створює сильніший інформаційний посил, ніж будь-хто інший. Тому він взяв на себе це завдання”, — сказав політолог.
І на засіданні “Рамштайн”, і на зустрічах в Італії президент Зеленський говорив речі, які очевидні для українців, але не для всіх закордонних партнерів, зазначив Лісний.
“Вони уважно слухають, десь навіть співпереживають конкретній трагедії, але за якийсь момент перетворюють це все на статистику, на певні геополітичні ігри, на національні інтереси й зволікають із допомогою”, — сказав спікер.
На думку політолога, Володимир Зеленський під час нещодавніх міжнародних візитів намагався пояснити партнерам України, що “червоних ліній” Путіна немає.
“Червоні лінії” залишилися тільки в головах лідерів Заходу, які самі собі їх намалювали. І Україна зі своїми “червоними лініями”, які для неї малював Путін та інші, розібралася. Тепер Київ хоче, щоб так само вчинив і Захід. Нічого боятися, потрібно діяти, і що швидше, то краще, бо вичікувати, поки Путін помре або піде, це погана стратегія, і дуже небезпечна”, — зауважив Лісний.
Спікер також зазначив, що Італії буде вигідно співпрацювати з Україною в оборонно-промисловій сфері. Про це, зокрема, йшлося під час участі Зеленського у форумі “Амброзетті”.
“Військово-промисловий комплекс України поділяється на дві частини: зараз і потім. Зараз головна потреба — це системи протиповітряної оборони. Їхнє ефективне виробництво налагоджено якраз в Італії. Президент про це сказав, подякувавши за те, що нам їх передають. Але також він зазначив, що їх мало. І, отже, систем ППО потрібно випускати більше. І це цікаво виробнику. Адже зараз, як би це цинічно не звучало, і президент, до речі, на цьому наголосив у спілкуванні з італійським бізнесом, що війна це, звісно, трагедія, але водночас і стимул. Вони випускають — ми купуємо. Зокрема за гроші, які будуть відібрані у Росії, її заморожені активи”, — сказав спікер.
Лісний також акцентував, що в Італії та України є взаємовигідні інтереси.
“Президент чітко позначив, що ми не бідна сирота, яка стоїть біля дверей і просить що-небудь, а натомість нічого не дає. Глава держави чітко пояснив, що у нас є напрацювання, які будуть корисні, зокрема, Італії. Саме в секторі ОПК. Це розробки БпЛА, морських дронів та інше”, — наголосив політолог.
Досвід українських розробників озброєнь вигідний для партнерів, вважає Лісний.
“Жодна країна поки що, слава богу, напевно, не відпрацьовує свої технології відразу на полі бою. Тобто це дуже швидко. Немає ось цього плеча, яке придумали, мовляв, сьогодні зробили, а через три роки випробували, а через 10 років воно пішло в серію. Ні, зараз у нас усе дуже швидко розвивається. Це теж особливо важливо для тих людей, які займаються саме виробництвом озброєння. Тому тут взаємовигідний інтерес”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Відбудова України, формула миру та оборонна підтримка: Зеленський провів перемовини з Мелоні (ВІДЕО)
Нагадаємо, 6 вересня президент України Володимир Зеленський прибув до Італії, де взяв участь у міжнародному економічному форумі “Амброзетті”. Президент виступив на панельній дискусії “Російська агресія проти України”.