У Німеччині відбулася чергова зустріч Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. У 24-й зустрічі особисто взяв участь президент Володимир Зеленський. Також у засіданні брали участь представники близько 50 країн. Посилення української протиповітряної оборони (ППО) стало однією з ключових тем засідання, інформує FREEДОМ.
Президент України Володимир Зеленський 6 вересня особисто прибув до Німеччини на авіабазу “Рамштайн” для участі в засіданні Контактної групи з питань оборони України. Глава держави наголосив — щоб зупинити російський повітряний терор, необхідна рішучість партнерів. Дуже важливо, щоб кожен анонсований пакет військової допомоги починав працювати якнайшвидше — без затримок.
“Ми хочемо, перш за все, врятувати наших людей і нашу країну. Це Путін не хоче миру, і він одержимий територіальними завоюваннями. Йому потрібні наші міста або руїни, які від них залишаться. Саме тому нам потрібна сила. Ми маємо змусити Росію шукати миру. Ми маємо змусити російські міста і навіть російських солдатів замислитися над тим, що їм потрібно — мир чи Путін. І підштовхнути їх до вибору миру цілком реально”, — із заяви президента України.
Системи ППО і ракети до них — один із пріоритетів України на засіданні Контактної групи. Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров, додавши, що також важливим є посилення далекобійних можливостей України.
“Акцент на ППО — критично важливий компонент нашої оборони, особливо в контексті захисту цивільного населення та інфраструктури від російських повітряних терористичних атак. Окремо зупинилися на зміцненні оборонного потенціалу України. Українська оборонна індустрія має можливості, потенціал. Працюємо над тим, щоб спільно з нашими найближчими союзниками виробляти більше зброї в Україні”, — наголосив міністр оборони України.
Крім того, Рустем Умєров повідомив, що 2024 року Україна робить особливий акцент на морській обороні, тож із союзниками було підписано Положення Коаліції морських можливостей.
“Це відкриває нові можливості для спільного розвитку оборонного потенціалу. І що найважливіше — посилює наш фронт. Українські далекобійні дрони вже демонструють свою ефективність, це відзначають і наші союзники”, — заявив глава українського Міноборони.
Своєю чергою, глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що для довгострокового протистояння агресії Росії Україна має розвивати власні можливості з виробництва зброї. За його словами, для цього США виділили понад 200 мільйонів доларів на закупівлю компонентів для виробництва БпЛА і систем радіоелектронної боротьби.
Також США, Україна та деякі країни Європейського Союзу працюють над розробкою заміни для зенітної ракетної системи С-300 і ракет класу “повітря-повітря”. Своєю чергою, Велика Британія пообіцяла поставити Києву 650 багатоцільових ракет для посилення протиповітряної оборони, а Канада надасть велику партію двигунів для некерованих авіаційних ракет і 1 300 боєголовок до них.
Тим часом Німеччина, Данія і Нідерланди, за словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, мають намір передати Україні ще 77 танків Leopard 1A5. Ба більше, Берлін планує поставити Києву 12 самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze: шість прибудуть цього року, а решта шість — наступного. Загальна вартість цих поставок становитиме 150 мільйонів євро.
Сполучені Штати також оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 250 мільйонів доларів. До цього пакета увійдуть ракети та обладнання для ППО, ракети Stinger, боєприпаси для систем HIMARS, артилерійські снаряди калібру 155 і 105 мм, протитанкові системи Javelin, бойові машини піхоти Bradley, бронетранспортери, протимінно-стійкі транспортні засоби, боєприпаси для стрілецької зброї, гранати і безліч інших матеріалів.
Іспанія приєдналася до ІТ-коаліції, в якій лідирують Естонія і Люксембург, а також до морської коаліції, очолюваної Норвегією і Великою Британією. На додаток до цього, Мадрид передасть Києву повну батарею системи ППО HAWK із шістьма пусковими установками.
Нідерланди, зі свого боку, оголосили про передачу обладнання та матеріалів для техобслуговування українських винищувачів F-16, а також ракет класу “повітря-повітря”. Згідно з інформацією Міністерства оборони країни, загальна вартість цього пакета допомоги становитиме 80 мільйонів євро. Частину виділених коштів буде спрямовано на допоміжні матеріали, включно з генераторами та спеціальними інструментами для ремонту авіатехніки.
Читайте також:
Нагадаємо, після засідання у форматі “Рамштайн” президент України Володимир Зеленський провів зустріч із федеральним канцлером Олафом Шольцом. Глава держави подякував за надання комплексної допомоги та за лідерство країни в посиленні української ППО. Також сторони обговорили імплементацію формули миру та підготовку до другого Саміту миру.