У Держдумі Російської Федерації пообіцяли асиметричну відповідь країнам Європейського Союзу, якщо вони дозволять Україні застосовувати свою зброю для ураження військових об’єктів на території РФ. Таким чином Росія працює з чужими страхами, спираючись на свої. Західним країнам уже давно потрібно використовувати ті самі ресурси, і ті самі способи, які РФ використовує проти Заходу. Таку думку сьогодні, 5 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“Росія працює з чужими страхами, спираючись на свої страхи. Це парадоксально, але насправді РФ знає, що коли починає використовувати слово “ескалація”, а до нього ще додає ядерну компоненту в будь-якому вигляді, то на Заході “ховаються в будиночку”. І тому Росія завжди це використовує, коли їй зовсім погано”, — зазначив експерт.
За його словами, нині керівництво РФ прекрасно розуміє: якщо в України є загроза, вона робитиме все, що може.
“Коли далекобійна зброя і відповідний дозвіл потрапить до рук українців, РФ буде змушена відводити деякі свої військові компоненти далеко за Урал, збільшуючи плече використання, плече логістики. І тому їм потрібно зберігати обличчя. Тому й виникають ці погрози, ці “страшилки“. Причому зазначу, у кожної цієї “страшилки” є свій спікер”, — зазначив гість ефіру.
Він вважає, що Захід має зрозуміти вже давно, що насправді не варто боятися переходити “червоні лінії”.
“Як показала практика, погрози РФ переглянути ядерну доктрину — всього лише слова. У доктрині є три пункти, після порушення яких РФ погрожує застосувати ядерну зброю. Один із них — перетин російського кордону. Як показала практика з операцією ЗСУ в Курській області, поки Путін не вважає, що Курська операція — загроза для його держави. І так у всьому. Тому Заходу не потрібно боятися горезвісних “червоних ліній”. Ба більше, було б дуже дієво використати деякі способи, які використовує РФ, як, наприклад, під час окупації Криму. Чому Захід це не може зробити? На війні як на війні. Тут усі методи, які приводять до перемоги, як мінімум мають використовуватися”, — резюмував Олег Лісний.
Читайте також: Навколо Керченського мосту росіяни будують “загадкову споруду” — деталі від Плетенчука